Početna -Ne Propusti Najbolja bh. skijašica očekuje plasman među 30 najboljih u olimpijskom slalomu

Najbolja bh. skijašica očekuje plasman među 30 najboljih u olimpijskom slalomu

38

Najbolja bosanskohercegovačka alpska skijašica Elvedina Muzaferija sutra će u utrci u slalomu imati prvi nastup na 23. zimskim olimpijskim igrama u Pyeongchangu.

Osamnaestgodišnja Visočanka, članica Ski kluba Zenica, koja je nosila zastavu BiH na ceremoniji svečanog otvaranja, na Igrama će nastupiti u svih pet alpskih disciplina, a najbolje plasmane očekuje upravo u slalomu te alpskoj kombinaciji.

– Smatram da sam spremna. Imala sam par kvalitetnih treninga. Zadovoljan sam što se prvo vozi slalom, što je moja najjača disciplina u kojoj očekujem najviše, a to je plasman među trideset najboljih. Danas je održan oficijelni trening na stazi na kojoj će biti takmičenje. Staza je tvrda, ledena i odlično pripremljena, tako da će svi takmičari imati jednake uslove i neće biti razlike između brojeva. U Južnoj Koreju smo doputovali prije devet dana, imali smo dovoljno vremena za aklimatizaciju i spremni smo za utrke – kazala je najmlađa članica bh. olimpijskog tima za Fenu.

Za utrku olimpijskog slaloma, koja startuje u 2.15 sati po našem vremenu, prijavljene su 83 skijašice, a Muzeferija će imati startini broj 62.

Prva favoritkinja je Amerikanka Mikaela Shiffrin.

Prvi nastup na Igrama Muzaferija je trebala imati u ponedjeljak u veleslaomu, ali je utrka zbog jakog vjetra i nepovoljnih vremenskih uslova odgođena za četvrtak u 1,30 sati po našem vremenu.

Možda vas zanima

Smrtovnice

ZGONJANIN (Slavko) MILENKO 08.06.2026. u 14:30 sati

ZGONJANIN (Slavko) MILENKO 08.06.2026. u 14:30 sati

Crna Hronika

Haos na Otoci: Muškarac hoda go do pasa s nožem u ruci. Policija ga traži

Mještani sarajevskog naselja Otoka zabrinuti su nakon što je jutros u ovom...

Bosna i HercegovinaVijesti

Narednih dana promjenljivo vrijeme s pljuskovima

U Bosni i Hercegovini sutra će preovladavaće sunčano uz umjerenu oblačnost. U...

Bosna i HercegovinaVijesti

Udruženje žrtava i svjedoka genocida: “Sramotno da se 11. juli svede samo na saopćenje”

Imajući u vidu Rezoluciju Generalne skupštine Ujedinjenih nacija o proglašenju 11. jula...

Sport

Štimac iz Splita isprozivao Upravu Zrinjskog kao nikad prije

Igor Štimac se po ko zna koji put ove sezone oglasio na...

LifestyleMajka i Dijete

Anksioznost, depresija i suicidalne misli sve češće kod djece u BiH

Anksioznost, depresija, poremećaji spavanja, poteškoće s koncentracijom, pa čak i samopovređivanje i...

Crna Hronika

Nakon pucnjave u Sarajevu, policija na nogama: Traga se za još dva muškarca

Tri osobe povrijeđene su u jučerašnjoj pucnjavi koja se desila na lokalitetu...

Sport

Utakmicu BiH – Kanada će prenositi više od 500 TV kanala

Reprezentacija Bosne i Hercegoviće će 12. juna od 21:00 sat započeti svoju...