Početna Bosna i Hercegovina Nakon duže pauze Dodik ponovo u Sudu BiH, nastavlja se suđenje

Nakon duže pauze Dodik ponovo u Sudu BiH, nastavlja se suđenje

63

Pred Sudom Bosne i Hercegovine za danas je zakazan nastavak suđenja predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i v.d. direktoru “Službenog glasnika Srpske” Milošu Lukiću zbog nepoštivanja odluka visokog predstavnika Christiana Schmidta.

Prema riječima advokata Gorana Bubića danas bi trebali svjedočiti profesor Siniša Karan i Slavko Mitrović, Dodikov savjetnik.

Odbrana Milorada Dodika zatražila je ranije od Suda BiH da suđenje protiv Dodika i Lukića krene ispočetka zbog protoka roka od 30 dana od održavanja posljednjeg ročišta.

Podsjetimo entitetski predsjednik operisan je u Beogradu 9. decembra zbog čega je odgođen nastavak suđenja planiran za 25. decembar. 30. decembra održana je statusna konferencija u predmetu protiv Dodika, tokom koje je sedam ljekara iznosilo svoje vještačke nalaze o njegovom zdravstvenom stanju.

I sam Dodik je jučer u izjavi medijima rekao da je zatraženo da ovaj postupak protiv njega bude vraćen na početak te da je to zakonski moguće zatražiti jer je suđenje bilo u prekidu više od mjesec budući da mu je posljednje ročište prije operacije održano 5. decembra prošle godine.

Možda vas zanima

Najveća željezara iz Afrike dolazi u BiH, velika prilika za domaće kompanije

Međunarodni generalni BH sajam privrede ZEPS 2026 ugostiće najveću privrednu delegaciju iz...

Preminuo otac Lionela Messija

Prema pisanju argentinskih medija, Jorge Messi preminuo je u bolnici u Rosariju...

DŽAFIĆ (Mujo) ALMINA 08.08.2026. u 18:00 sati

DŽAFIĆ (Mujo) ALMINA 08.08.2026. u 18:00 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...

Vučić sa Zelenskim: Ja ne vjerujem u EU

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić u subotu je ispred Palače Srbija dočekao predsjednika...

Teška saobraćajna nesreća u Ilijašu: Teretno vozilo udarilo 75-godišnjeg biciklistu

U naselju Donja Misoča kod Ilijaša u petak je došlo do teške...

Na području Kladnja izgorjelo oko osam hektara šume

Vatrogasne jedinice na području Tuzlanskog kantona u proteklom periodu imale su više...

Milionska rekonstrukcija, a asfalt već oštećen u Visokom

U Visokom je 5. jula 2025. godine zvanično otvoreno gradilište na dionici...

Put prema Neumu potpuno blokiran zbog lančanog sudara

Saobraćaj na magistralnoj cesti Stolac-Neum, kod mjesta Udora, obustavljen zbog nezgode, saopćeno...