Nerin Dizdar, ministar za raseljene osobe i izbjeglice FBiH, oglasio se nakon što je jučer objavljena informacija da je grom usmrtio čitavo stado ovaca u Donjoj Kamenici kod Zvornika.
Vlasnik stada je Šehap Ibrahimović, povratnik, a Dizdar je rekao da će ministarstvo podržati ovu vrijednu porodicu i snositi trošak obnove stada.
Dizdar se tom prilikom zahvalio Ibrahimoviću, ali i zvorničkom gradonačelniku Bojanu Ivanoviću.
– Razgovarao sam sa domaćinom, g. Šehapom, kao i sa gradonačelnikom Zvornika g. Bojanom Ivanovićem, kojem se zahvaljujem na susretljivosti i saradnji u podršci ovoj povratničkoj porodici, rekao je Dizdar.
Podsjećamo, stado ovaca stradalo je uslijed udara groma tokom snažnog nevremena koje je pogodilo šire područje Zvornika.

