Početna Bosna i Hercegovina Narod i Pravda: Podrška Ćamilu Durakoviću ne smije izostati

Narod i Pravda: Podrška Ćamilu Durakoviću ne smije izostati

14

Odluka sad već bivšeg predsjednika bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska da uskrati osnovna sredstva za funkcionisanje kabineta potpredsjednika Ćamila Durakovića izraz je nemoći i očaja, smatraju iz stranke Narod i Pravda (NiP).

Ističu da Ćamil Duraković ima “puni legitimitet i legalitet i kao potpredsjednik predstavlja Bošnjake koji žive na svojim vjekovnim ognjištima u ovom dijelu Bosne i Hercegovine”. Napominju da funkciju na koju su ga izabrali građani, Duraković obavlja u skladu sa svim zakonima iako se susreće sa različitim pritiscima sada već u kontinuitetu.


– Svojim odnosom spram potpredsjednika Dodik je kreirao atmosferu u kojoj je moguće da Ćamilu Durakoviću direktne prijetnje upućuju osobe koje su osuđene za najteže ratne zločine i da se takve prijetnje prećutkuju i ignorišu. Duraković niti je podizao optužnicu niti donosio presudu protiv Dodika, ali je sasvim očigledno da se bivši predsjednik Dodik u očaju sveti ne prezajući da pri tome krši zakon – smatraju iz NiP-a.

Narod i Pravda daje punu podršku Ćamilu Durakoviću i njegovom kabinetu.

– Funkcija potpredsjednika RS-a posebno je značajna za povratničku zajednicu i ovim se direktno atakuje na prava povratnika. Podrška Ćamilu Durakoviću ne smije izostati i mora se iznaći način i sredstva za normalno funkcionisanje Durakovićevog kabineta. Bez obzira da li će pomoć doći preko Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica ili neke druge instance, sasvim je sigurno da neće izostati – navodi se u saopćenju iz NiP-a.


Možda vas zanima

Vijesti

Oblačno vrijeme i naredne sedmice u BiH, u četvrtak susnježica i snijeg

Narednu sedmicu u Bosni i Hercegovini obilježit će pretežno oblačno vrijeme ponegdje...

Bosna i HercegovinaVijesti

Gimnazija Mostar jedina iz BiH na velikom skupu u Briselu: Njihov tim među tri najbolja

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Bosne i Hercegovine čija je aplikacija...

IstaknutoSport

Historijski uspjeh bh. biciklizma: Lejla Njemčević u Top 10 na najtežoj utrci svijeta

Najbolja bosanskohercegovačka biciklistkinja Lejla Njemčević i njena timska partnerica Faranak Partoazar uspješno...

Sport

Goggia osvajačica Malog kristalnog globusa u superveleslalomu

Talijanska skijašica Sofia Goggia osvojila je Mali kristalni globus u superveleslalomu na...

Crna Hronika

U Istanbulu se srušile zgrade, sumnja se na eksploziju plina

U istanbulskom okrugu Fatih srušile su se dvije zgrade. Prve procjene kažu...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nikolaidis o Sarajevo safariju: “Svako ko je bio na Jevrejskom groblju zaslužuje metak u čelo”

Roman “Safari u Sarajevu“ Andreja Nikolaidisa priča je koju “pokreće“ majka kojoj...

SvijetVijesti

Iran: 2 miliona dolara za prolaz Hormuškim moreuzom

Iran nekim brodovima naplaćuje “naknadu od 2 miliona dolara” za prolazak Hormuškim...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon Crne Gore i MUP ZHK zabranio blokadu granice od strane prevoznika

akon Crne Gore, i Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zapadnohercegovačkog kantona zabranila...