Navijači Veleža prekinuli utakmicu protiv Borca pri rezultatu 0:2

58

Gosti su poveli u 37. minuti preko Vranješa koji je pogodio iz slobodnog udarca

Utakmica 10. kola Premijer lige BiH Velež – Borac prekinuta je u 81. minuti nakon što su Banjalučani poveli 2:0 zbog ulaska domaćih navijača na teren.
Gosti su poveli u 37. minuti preko Vranješa koji je pogodio iz slobodnog udarca.

Golu je prethodila sumnjiva situacija kada je dosuđen prekršaj nad Moraitisom, i upravo iz tog prekida Vranješ je postigao fantastičan pogodak koji ide na dušu domaćem golmanu Bogdanoviću.

Nakon primljenog gola „Rođeni“ su bezuspješno opsjedali gol golmana Pavlovića, au 81. sijevnula je munjevita kontra Borca koju je za 0:2 na semaforu realizorao iskusni Vranješ.
Domaći navijači, koji su cijelo vrijeme utakmice bili nezadovoljni suđenjem Sabrije Topalovića iz Zenice, a nakon što je Vranješ zabio drugi gol, jedan dio njih uletio je na teren i utakmica je prekinuta.

Konačnu odluku o ishodu prekinutog susreta donijet će organi NSBiH.

Kakva će biti reakcija Hasića?
Šemsudin Hasić, prvi čovjek Veleže ne tako davno podonio je bio ostavku na poziciju predsjednika Rođenih. Skupština kluba je tu ostavku odbila, a Hasić je kasnije otkrio da se na povlačenje bio odlučio zbog ponašanja dijela navijača Veleža. Hasić je tada rekao da je imao dogovor sa navijačima da oni neće na stadionu upotrebljavati pirotehniku, što su oni prekršili.

Kako će na večerašnji potez reagovati prvi čovjek Veleža, saznat ćemo vjerovatno vrlo brzo.
Hasić je utakmicu protiv Borca pratio u društvu člana Izvršnog odbora NSBiH i “gazde” Tuzla Cityja Azmira Husića.

Igrači Veleža se sportski ponijeli

“Mi smo odigrali onako kako smo se dogovorili, čvrsto, odgovorili smo na svaki svaki start startom. Vodili smo 2:0, momci su u svlačionici, mi čekamo da izađemo odavde, smirila se situacija i mi čekamo da izađemo odavde. Mi smo se dobro snašli u trenutku incidenta i igrači Veleža su se sportski ponijeli. Nismo imali bliskih kontakata sa njihovim navijačima i to je to. Uglavnom jedna ružna situacija ali šta je tu je”, rekao je nakon prekida utakmice pomoćni trener Borca Zoran Dragišić za Srpskainfo.

U srijedu “vječiti”

U prvom susretu 10. kola Sloboda i Posušje su ranije danas odigrali neodlučeno 1:1.

U srijedu se igraju još četiri utakmice 10. kola, a sastaju se: Leotar – Rudar (16 sati), Radnik – Zrinjski (18 sati), Široki Brijeg – Tuzla City (18 sati) i Sarajevo – Željezničar (20:30 sati).

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Vijećnik Mahir Rezaković traži strožu primjenu zakona protiv spaljivanja otpada u Visokom

Vijećnik Gradskog vijeća Visoko Mahir Rezaković (Demokratska fronta) uputio je vijećničku inicijativu...

Počelo uzorkovanje zemljišta za analizu u okolnostima obustave proizvodnje u Željezari Zenica

Dvodnevnim uzrokovanjem zemljišta na deset lokacija u samom gradu i prigradskim naseljima...

U centru Visokog uhapšen muškarac zbog droge

Dana 21.07.2026. godine, u 15,40 sati, u ulici Alije Izetbegovića, od strane...

CIK utvrdio redosljed stranaka na glasačkim listićima

Centralna izborna komisija provela je postupak žrijebanja političkih partija za mjesta na...

FERK donio odluku o tržišnoj cijeni struje za august

Regulatorna komisija za energiju u Federaciji Bosne i Hercegovine (FERK) danas je...

Gradonačelnik Londona pisao Suljagiću: Ovo je duboko potresno

Gradonačelnik Londona Sir Sadiq Khan uputio je pismo direktoru Memorijalnog centra Srebrenica...

U Kantonalnoj bolnici Zenica uspješno obavljena multiorganska eksplantacija

U JU Kantonalna bolnica Zenica 21. jula uspješno je izvedena multiorganska eksplantacija...

Grad Visoko: Novčana pomoć za školske udžbenike i pribor djece branilaca

Obavještavaju se pripadnici branilačke populacije (djeca branilaca) koji imaju prebivalište ili boravište...