Početna Sport Nekadašnji trener Sarajeva preuzeo ekipu Zrinjskog

Nekadašnji trener Sarajeva preuzeo ekipu Zrinjskog

216

HŠK Zrinjski Mostar zvanično je dobio novog šefa stručnog štaba. Mostarski klub danas je potvrdio da je slovenski trener Simon Rožman preuzeo vođenje aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine.

U saopštenju objavljenom na službenim kanalima kluba, Plemići su izrazili zadovoljstvo zbog angažmana stručnjaka koji, uprkos tome što spada među mlađe trenere, iza sebe već ima bogato iskustvo na regionalnoj fudbalskoj sceni.

Rožman je tokom dosadašnje trenerske karijere vodio čak 397 zvaničnih utakmica, a radio je u brojnim poznatim klubovima iz regije.

Na klupi je predvodio Celje, Domžale, Maribor, Rijeku, Osijek i FK Sarajevo, a tokom karijere osvojio je Kup Slovenije i Kup Hrvatske.

Iz Zrinjskog ističu i kako je slovenski stručnjak sa čak pet različitih klubova izborio plasman u evropska takmičenja, što je bio jedan od važnih razloga za njegov angažman u Mostaru.

Možda vas zanima

Ova bi godina mogla biti najtoplija od kada postoje mjerenja

Požari haraju dijelovima Sjeverne Amerike i Evrope, smrtonosni toplotni talasi pogađaju gradove,...

Tešanj i Usora potpisali sporazum o zajedničkom ulaganju u Stadion Jošik u Tešanjci

Načelnici općina Tešanj i Usora potpisali su danas sporazum o zajedničkom ulaganju...

Uhapšen Aleksandar Nikolić: Osumnjičen za pomaganje u pokušaju ubistva Davora Dabića

Pripadnici Policijske uprave Istočno Sarajevo uhapsili su Aleksandra Nikolića iz tog grada...

KOPRIVICA MILUTIN-MIRA 05.08.2026. u 16:00 sati

Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na Googleu

Novinarka televizije BN napadnuta kod Doboja: “Ženska osoba je skočila na mene, istrčala sam vrišteći”

Novinarka BN televizije Vesna Vukmirović fizički je napadnuta jutros, 4. augusta, u...

MUP KS predstavio helikoptersku jedinicu, a sada traži pilotske usluge: Spiskat će još 1,2 miliona KM

MUP Kantona Sarajevo donio je odluku o pokretanju postupka javne nabavke pilotskih...

Edin Džeko: Ovo vjerovatno jeste posljednja moja sezona

Iskusni napadač na press konferenciji je poručio da i sa 40 godina...

Održan sastanak o Novoj Željezari, pregovori se nastavljaju sutra

U sjedištu Vlade Federacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je održan...