Početna Bosna i Hercegovina Neko bacio veliku količinu lijekova u dječiji park na Grbavici u Sarajevu

Neko bacio veliku količinu lijekova u dječiji park na Grbavici u Sarajevu

153

U Sarajevu, u naselju Grbavica, sinoć se dogodio incident koji je izazvao opasnost po javno zdravlje i sigurnost djece i građana.
Nepoznata osoba je, prema svjedočenjima očevidaca, u večernjim satima bacila veliku količinu lijekova, uglavnom tableta, direktno u dječiji park u Grbavičkoj ulici.

Ovaj neodgovorni čin nije samo ugrozio sigurnost djece koja se igraju u parku, već je i stvorio ozbiljnu prijetnju po zdravlje svih građana koji bi mogli doći u kontakt s ovim lijekovima. Za nadati se da će Hitne službe odmah reagirati i poduzeti mjere kako bi osigurale područje, ali i kako bi spriječile moguće ozbiljne posljedice ovog incidenta.

Ovaj nemili događaj još jednom nas podsjeća na važnost odgovornog ponašanja i sigurnog odlaganja lijekova. Nepropisno odlaganje lijekova može imati ozbiljne posljedice po okolinu i ljude, te apeliramo na sve građane da svoje neiskorištene lijekove odlažu na odgovarajući način putem specijaliziranih lokacija za recikliranje ili u dogovoru s lokalnim zdravstvenim ustanovama.

Možda vas zanima

Počela isplata razlike i regresa u institucijama BiH, neki će dobiti više od 1.800 KM

Isplata retroaktivne razlike u osnovici za plate službenicima u državnim institucijama BiH...

Srbin koji je umalo ispao iz aviona tuži Ryanair, Boeing i General Electric

Sada već čuveni slučaj “Rajaner”, u kojem je Srbin umalo ispao iz...

SIPA: U julu zaprimljeno 77 poziva sa korisnim informacijama

Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPA) u julu su...

Firma iz Australije vrši terenska istraživanja, da li se u Srebrenici nalazi “blago”?

Australijska kompanija Regener8 Resources završila je prvu fazu terenskih istraživanja na projektu...

Isplaćeni poticaji u Visokom: Ko je dobio sredstva i koliko je novca podijeljeno?

Obavještavaju se registrovani poljoprivredni proizvođači i prerađivači sirovog kravljeg mlijeka koji su...

Za Mostar, Banju Luku, Prijedor i Višegrad izdato najviše upozorenje

Jutros je u Bosni i Hercegovini sunčano, a tako će se nastaviti...

Dženana Čišija i Goran Bulajić ugostili učenike iz Japana u Visokom

U okviru projekta Miraiba, učenici iz Japana boravili su u posjeti Visokom,...

RMU Zenica u štrajku: Dio rudara sišao u jamu i odbija izaći

Rudari Rudnika mrkog uglja (RMU) Zenica jutros su stupili u štrajk zbog,...