Početna Biznis Neko je danas kupio dionice Privredne banke za više od milion KM

Neko je danas kupio dionice Privredne banke za više od milion KM

74

Na trgovanju na Sarajevskoj berzi danas je ostvaren ukupan promet od 1.095.362,70 KM. U sklopu 11 transakcija ukupno je prometovano 11.602 vrijednosna papira. Vrijednost BIFX-a nije se mijenjala i iznosi 801,08 poena.

Vrijednost indeksa SASX-10 je porasla za 7,24 indeksnih poena na 993,47 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,73 posto.

Vrijednost indeksa SASX-30 je porasla za 2,56 indeksnih poena na 1.747,97 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,15 posto.

Vrijednost SASE Islamskog indeksa – u saradnji sa BBI, SASX-BBI je porasla za 71,83 indeksnih poena na 10.946,15 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,66 %

Vrijednost indeksa SASX-Fundamentals, SASX-FN je pala za 5,81 indeksni poen na 16.836,70 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,03 posto.

Na Kotaciji nije bilo zaključenih transakcija.

Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je promet od 26.492,30 KM. U sklopu 8 transakcija prometovano je 1.346 dionica. Najveći dnevni promet ostvaren je dionicama emitenta BH TELECOM DD SARAJEVO (simbol BHTSR ) u iznosu od 14.752,30 KM. Kurs ovog emitenta iznosio je 13,12 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST2 ostvaren je promet od 1.068.870,40 KM; u sklopu 3 transakcije prometovano je 10.256 dionica. Najveći dnevni promet ostvaren je dionicama emitenta PRIVREDNA BANKA SARAJEVO DD SARAJEVO (simbol BORBRK3 ) u iznosu od 1.047.171,00 KM. Kurs ovog emitenta iznosio je 113,00 KM. Na Slobodnom tržištu – ST3 i na Tržištu za emitente u stečaju nije bilo ostvarene trgovine.

Dnevni porast vrijednosti zabilježile su dionice emitenta JP ELEKTROPRIVREDA BIH DD SARAJEVO (simbol: JPESR) od 5,38 posto i dostigle su cijenu od 13,70 KM, dok je dnevni pad registrirao BH TELECOM DD SARAJEVO (simbol: BHTSR) od 0,94 posto sa cijenom od 13,12 KM, saopćila je Sarajevska berza.

Možda vas zanima

IstaknutoSport

Amar Osim o nastupu Zmajeva: Matematički smo u igri, ali ovako ne možemo daleko

Remi Bosne i Hercegovine protiv Kanade (1:1) u prvom kolu Svjetskog prvenstva...

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com
Bosna i HercegovinaVijesti

Sunčan i topao vikend pred nama: Temperature do 32 stepena

U Bosni i Hercegovini danas se očekuje sunčano vrijeme uz malu do...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bruceloza se ubrzano širi u BiH, podaci su alarmantni

Bruceloza se posljednjih mjeseci širi među stanovnicima u FBiH, a najviše slučajeva...

Sport

Barbarez nakon remija na otvaranju prvenstva: Zaslužen bod, imamo jasan cilj

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, izrazio je zadovoljstvo osvojenim...

IstaknutoSport

Vodili pa remizirali s Kanadom: Bod za nadu u drugi krug

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je protiv Kanade u prvom kolu Svjetskog...

InternetIstaknuto

Šta se dešava? Facebook, Instagram i Messenger trenutno ne rade

Korisnici širom Bosne i Hercegovine, ali i u svijetu od poslijepodnevnih sati...

Crna HronikaSvijet

Horor na auto-putu u Mađarskoj, osam poginulih

Najmanje osam osoba izgubilo je život u dvije povezane saobraćajne nesreće koje...

Visoko

Ministarstvo finansija ZDK okupilo predstavnike kantonalnih ministarstava finansija: Programsko budžetiranje ključna tema sastanka

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona organizovalo je u Zenici sastanak predstavnika kantonalnih ministarstava...