Početna Biznis Neko je u dva dana za skoro milion maraka kupio dionice Igmana iz Konjica

Neko je u dva dana za skoro milion maraka kupio dionice Igmana iz Konjica

23

a trgovanju na Sarajevskoj berzi danas je ostvaren promet od 407.620 KM. U sklopu sedam transakcija ukupno je prometovan 2.891 vrijednosni papir.Vrijednost BIFX-a nije se mijenjala i iznosi 827,34 poena.

Vrijednost indeksa SASX-10 je porasla za 2,39 indeksnih poena na 1.062,90 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,23 posto.

Vrijednost indeksa SASX-30 je porasla za 1,59 indeksnih poena na 1.743,31 poen, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,09 posto.

Vrijednost SASE Islamskog indeksa – u saradnji sa BBI, SASX-BBI, je porasla za 32,77 indeksnih poena na 11.486,92 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,29 posto.

Vrijednost indeksa SASX-Fundamentals, SASX-FN, je porasla za 20,50 indeksnih poena na 16.913,09 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,12 posto.

Na Kotaciji privrednih društava nije bilo zaključenih transakcija.

Na Kotaciji fondova nije bilo zaključenih transakcija.

Na Kotaciji obveznica nije bilo zaključenih transakcija.


Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je ukupan promet od 406.010 KM, u sklopu pet transakcija prometovano je 2.730 dionica. Najveći promet ostvaren je dionicama emitenta Igman d.d. Konjic (simbol: IGKCRK3) u iznosu 403.200 KM. Kurs ovog emitenta iznosio je 160 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST-2 ostvaren je ukupan promet od 1.610 KM, u sklopu dvije transakcije prometovana je 161 dionica emitenta Pivara Tuzla d.d. Tuzla (simbol: PITZRK1). Kurs tog emitenta iznosio je 10 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST3 nije bilo zaključenih transakcija.

Na Tržištu za emitente u stečaju nije bilo zaključenih transakcija.

Dnevni porast vrijednosti zabilježile su dionice emitenta JP Elektroprivreda HZHB Mostar (simbol: JPEMR) od 2,90 posto i dostigle cijenu 27 KM, dok su najveći dnevni pad vrijednosti registrirale dionice emitenta BH Telecom d.d. Sarajevo (simbol: BHTSR) od 0,16 posto i dostigle cijenu 12,70 KM.

I jučer je najviše trgovano dionicama Igmana. Ostvaren je promet dionicama kompanije Igman Konjic u iznosu 480.000 KM po prosječnoj cijeni od 160 KM.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Advokatica Vasvija Vidović zatvorsku kaznu zamijenila novčanom

Sarajevska advokatica Vasvija Vidović koju je Sud Bosne i Hercegovine osudio za...

Bosna i HercegovinaVijesti

U FBiH u martu 73.297 turista: Ostvareno 140.390 noćenja, najviše gostiju iz Hrvatske

Ukupan broj dolazaka turista u martu 2026. godine u Federaciji BiH iznosio...

IstaknutoSport

Demirović se oglasio nakon što je častio navijače: “Ovo je najljepša stvar koja mi se desila u životu, morao sam…”

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović još jednom je pokazao koliko mu...

Biznis

Milijarder rođen u BiH u megaprojektu od 50 milijardi evra

Preduzetnik Jako Andabak, hrvatski investitor rođen u BiH, poznat je po ulaganjima...

SvijetVijesti

Njemačka ide u novo ogromno zaduženje: Skoro 200 milijardi evra u 2027.

Njemačka planira novo zaduženje od skoro 200 milijardi evra u 2027. godini...

Crna HronikaSvijet

Mladić uhapšen nakon brutalnog ubistva djeda čekićem

Pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) i Odjeljenja za borbu protiv krvnih delikata...

Visoko

Policija upozorava: Nikada ne dijelite ove podatke – ostajete bez novca!

U cilju zaštite građana od internet prevara usmjerenih na bankovne račune, upozoravamo...

Grad Visoko / Foto: visokoin.com
VijestiVisoko

Kiša na pomolu: Evo kakvo nas vrijeme čeka danas

U Bosni i Hercegovini danas umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Od sredine...