NEVJEROVATAN MEČ PSG je imao sve u svojim rukama, a onda je na scenu stupio Karim Benzema

Karim Benzema je sinoć protiv PSG-a pokazao o kakvom igraču se radi

PSG je u osmini finala Lige prvaka gostovao kod Real Madrida, a Parižani su na Bernabeu došli sa prednošću od 1:0 iz prvog meča.
Nakon prvog poluvremena, ta prednost je bila uduplana, jer je sjajnim pogotkom Kylian Mbappe doveo svoj tim u vodstvo, i sve do 60. minute činilo se da će francuska ekipa bez većih problema proći dalje.

Mbappeu su zbog ofsajda poništena još dva gola.

A onda na scenu stupa nevjerovatni Karim Benzema.
Prvo je u 61. minuti sjajnom požrtvovanošću oduzeo loptu nesigurnom golmanu PSG-a Donnarummi, da bi u nastavku akcije postigao svoj prvi gol na meču i doveo Real Madrid do izjednačenja.
Drugi gol Benzema ponajviše može zahvaliti nevjerovatnom hrvatskom fudbaleru Luki Modriću, koji ga je sjajnim pasom pronašao pred golom gostiju.
Francuz se izvukao iz ofsajda i nepogrešivo pogodio za puni preokret i 2:1.
Utakmica bi ovim rezultatom, zbog novih pravila, išla u produžetak, ali da to ne bude tako pobrinuo se nevjerovatni Francuz svojim trećim golom.
Potreseni PSG izgubio je loptu odmah nakon izvođenja s centra, što je majstorijom kaznio Benzema i upisao het-trik, te poslao kraljevski klub u četvrtfinale Lige prvaka.
U drugom meču, Manchester City i Sporting iz Lisabona odigrali su nezanimljivu utakmicu bez golova, nakon što je engleski klub u prvom okršaju natrpao mrežu protivnika (5:0) i osigurao prolaz dalje.