Početna Vijesti Nikšić: Jedni prema drugima trebamo biti malo više ljudi

Nikšić: Jedni prema drugima trebamo biti malo više ljudi

14

Poslanik u Parlamentu FBiH i predsjednik SDP-a BiH Nermin Nikšić sa saradnicima posjetio je Dževada Mašića, stanovnika sela Kukavice kod Rogatice, kojem je prije nekoliko dana zapaljen kamion.

Kazao je kako je ohrabrujuće da policijski organi profesionalno rade svoj posao.

– On je išao i davao izjavu na poligraf. I to je uredu, profesionalno, nije bilo nikakvih pritisaka i nadamo se da će oni koji su nadležni otkriti vrlo brzo počinioca i privesti ga pravdi. Ne može se na ovaj način odnositi ni prema kome. Čovjek živi ovdje već 15 godina, ne volim ga zvati povratnikom, sa komšijama nema nikakvih problema i ne treba dopustiti nikome da ovakvim suludim činovima, atacima, vrši pritisak na ljude. Mi se moramo potruditi da u cijeloj BiH stvaramo pretpostavke da jedni prema drugima budemo malo više ljudi, a malo manje pripadnici naroda, partija i bilo čega drugog po čemu nas dijele – kazao je Nikšić.


Nikšić je tokom susreta s načelnikom Rogatice Miloradom Jagodićem zatražio da svi ljudi na prostoru ove općine imaju podršku i budu sigurni.

Kamion, koji je u subotu oko ponoći izgorio nedaleko od Dževadove kuće, nije služio samo kao prijevozno sredstvo već i kao dodatni izvor egzistencije porodici koja u Sarajevu i Rogatici živi od Dževadove penzije.

– Samo nek me obiđu, a ne treba ništa ni pomagati, ni plakati nikome. Sad ću torbicu, na autobus i za Sarajevo. Prije sam mogao ponijeti i hrane, a sada neka porodica dođe ovdje da jede i neka siti idu tamo – kaže Mašić.


Možda vas zanima

Crna Hronika

Maloljetnik na romobilu teško povrijedio pješakinju

U utorak, 21. aprila 2026. godine oko 14.50 sati, na pješačkoj stazi...

Crna HronikaIstaknuto

Trojica muškaraca osuđeni na ukupno 38 godina zatvora zbog silovanja djevojke u Sarajevu

Kantonalni sud u Sarajevu izrekao je prvostepenu presudu i proglasio krivim Benjamina...

Visoko

Obilježena godišnjica pogibije Hazima Dedića

Danas je u okviru programa „Dani otpora agresiji na području Grada Visoko“,...

Visoko

Emotivan susret u Visokom: Majke Srebrenice u posjeti gradonačelniku Mirzi Ganiću

Gradonačelnik Ganić danas je u Visokom ugostio majke Srebrenice, zajedno s predstavnicima...

Crna Hronika

U porodičnoj kući u Srebreniku pronađena tijela supružnika, utvrđuje se uzrok smrti

Dvije mrtve osobe pronađene su danas u kući i dvorištu u Srebreniku,...

IstaknutoVisoko

Preminuo Džemal ef. Salihspahić, utemeljitelj i dugogodišnji direktor medrese

Sa tugom je objavljena vijest da je na ahiret preselio profesor Džemal...

Bosna i HercegovinaVijesti

SIPA raspisala konkurs, traži se 25 novih policijskih službenika

Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) objavila je konkurs za prijem...

Bosna i HercegovinaVijesti

Obilježena 19. godišnjica tragične nesreće u Dječijem domu Bjelave

Polaganjem cvijeća na spomen-obilježje i mezare šest beba na gradskom groblju Vlakovo...