Početna Istaknuto Njemačka preživjela neustrašivu Mađarsku i domogla se osmine finala, Francuska prva, Portugal treći

Njemačka preživjela neustrašivu Mađarsku i domogla se osmine finala, Francuska prva, Portugal treći

11

Nogometne reprezentacije Francuske, Njemačke i Portugala plasirale su se u osminu finala Evropskog prvenstva.

Francuzi su u reprizi finala EP-a 2016. u Budimpešti odigrali neriješeno s Portugalom i grupnu fazu završili su na prvom mjestu.

Portugal je poveo u 31. minuti golom Cristiana Ronalda iz penala, a izjednačio je Karim Benzema u sudijskoj nadoknadi, također sa bijele tačke. Isti igrač je u drugoj minuti nastavka doveo Francusku u vodstvo, a konačan rezultat postavio je Ronaldo u 60. minuti, ponovo iz penala.


Portugalci su na kraju zauzeli treće mjesto i kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe (Švicarska, Ukrajina i Češka) igrat će u nokaut fazi.

Drugoplasirana je Njemačka, koja je i finišu meča sa Mađarskom u Minhenu izbjegla eliminaciju. Naime, Nijemci su do 84. minute gubili od Mađarske 1:2, ali je Leon Goretzka pogodio za izjednačenje i svojoj ekipi donio plasman u osminu finala, a Mađarima eliminaciju.


Možda vas zanima

Crna Hronika

Lopovi ukrali pelet namijenjen za grijanje džamije tokom Ramazana

Sramna krađa u mesdžidu Karahodže/Zukići U mesdžidu Karahodže/Zukići dogodio se sraman i...

Visoko

RK Maglaj – RK Bosna Visoko Ekoenergija 36:28

Premijer liga BiH, 14. kolo RK Maglaj – RK Bosna Visoko Ekoenergija...

Magazin

“A gdje je Naser?”: Anegdota o Kakanjcu koji je zbunio Tita pred Plavim vozom

Ove godine obilježava se 200. godišnjica nastanka prve fotografije u svijetu, koju...

Biznis

Domovi za starije u FBiH pretrpani, a ovo su visoke cijene!

Sve veći broj starih i iznemoglih osoba u Federaciji BiH čeka mjesto...

Crna HronikaIstaknuto

Sanja Vulić napala posmatrača kandidata opozicije u Doboju

Prvi incident na ponovljenim prijevremenim izborima za predsjednika Republike Srpske zabilježen je...

Magazin

Teodora Džehverović, Peđa Jovanović, Milica Pavlović, Inas i Tropico Band stižu na Bjelašnicu 13. i 14. februara

Bjelašnica napokon dobija vrhunski muzički događaj koji će dodatno obogatiti ponudu ove...

Sport

United nastavlja da melje, upisao je i četvrtu pobjedu u nizu

U prvoj utakmici 25. kola Premier lige Manchester United je savladao Tottenham...