Početna Visoko Nova kombi vozila za Dnevne centre u ZDK

Nova kombi vozila za Dnevne centre u ZDK

82

Za potrebe korisnika Dnevnih centara koji djeluju pri JU Centar za djecu s posebnim potrebama biće nabavljena dva kombi vozila. Ugovor o nabavci vrijedan 205.019 KM potpisan je sa firmom SLT iz Sarajeva. Ova firma će isporučiti dva vozila marke FIAT Ducato.

– Riječ je o vozilima koja će biti u potpunosti prilagođena potrebama osoba s teškoćama u razvoju. Za nas je ovo veliko zadovoljstvo, ali i velika odgovornost da kao društveno odgovorna kompanija kvalitetom svojih usluga damo svoj doprinos za poboljšanje usluga koje se pružaju u Dnevnim centrima na području ZDK.

Ugovor o nabavci specijalizovanih vozila su potpisali direktor JU Centar za djecu i odrasle s posebnim potrebama Ernad Metaj, i direktor SLT-a Radoslav Dodik.

– Zahvaljujući razumjevanju i kontinuiranoj podršci Vlade ZDK i resornog ministartva, te općina i gradova koje razumiju i žele biti dio podrške osobama s teškoćama u razvoju i njihovim porodicama mi smo uz odgovorno poslovanje došli u priliku da realizujemo ovu značajnu nabavku. Važno je napomenuti dami kao Ustanova pružamo besplatne usluge našim korisnicima, što uključuje i ravnopravno korištenje prevoza. Ovim putem se se želim zahvaliti članovima Vlade ZDK, načelnicima i gradonačelnicima Visokog, Tešnja, Breze, Vareša, Žepča i Kaknja koji su dali svoj doprinos da krenemo u neophodnu obnovu voznog parka. Za nas je najvažnije da će sigurnost naših korisnika sada biti na većem nivou, a nadamo se da ćemo u budućem periodu kompletirati zamjenu svih vozila, istakao direktor Metaj.

Dnevni centri u ZDK trenutno imaju na raspolaganju 6 kombi vozila. U narednim mjesecima očekuje se i realizacija dogovorene donacije još jednog kombi vozila od strane Adriatic Metalsa iz Vareša. JU Centar za djecu i odrasle s posebnim potrebama ZDK trenutno pruža usluge za 184 korisnika koji su raspoređeni u Dnevne centre Visoko, Tešanj, Žepče, Zenica i Maglaj. Boravak i stručna podrška u njima je osigurana za korisnike iz svih 12 općina. Ova Ustanova još pruža usluge Rane intervencije i tima za procjenu i praćenje djece s teškoćama u razvoju po međunarodnoj klasifikaciji MKF. Ukupno ima preko 700 korisnika.

Možda vas zanima

Crna HronikaIstaknuto

Akcija SIPA-e u: Zaplijenjeni droga, eksploziv i municija

Policijski službenici SIPA-e jučer su na području Mostara uhapsili jednu osobu zbog...

IstaknutoSport

Ugledni Goal piše: Alajbegović na listi igrača koji mogu obilježiti Mundijal

Svjetsko nogometno prvenstvo konačno počinje, a zavjesu na najveću sportsku smotru planete...

Bosna i HercegovinaVijesti

Deset novih minibusa od jutros u javnom prevozu Kantona Sarajevo

Deset novih minibusa jutros je počelo saobraćati na linijama javnog prevoza u...

Visoko

Na današnji dan poginuo je Zlatni ljiljan Esad Eso Džafić

Džafić (Nezira) Esad (7.12.1948. – 10.6.1993.) – „Zlatni ljiljan“, posthumno je odlikovan...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nove tehnologije za Opšte izbore: Cilj je vraćanje izbornog integriteta i povjerenja građana

Nakon što je Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine (CIK BiH) najavila...

Smrtovnice

GRCIĆ (Mehmed) ZIJAD 11.06.2026. u 18:00 sati

GRCIĆ (Mehmed) ZIJAD 11.06.2026. u 18:00 sati

Magazin

Marijina borba za sina trajala godinama: Cijena surogat procesa dostigla skoro 200.000 dolara

Pjevačica Marija Šerifović prije tri godine sina je dobila uz pomoć surogat...

Crna HronikaVisoko

Drama u Visokom: Provalio u kuću i ukrao novac, ubrzo završio u rukama policije

Dana 09.06.2026. godine, u 04,00 sati u mjestu Ševulje, od strane lica...