Nova naplata parkinga donijela red, ali prevaranti i dalje uzimaju novac građanima

95

Od marta ove godine u Visokom je uveden novi, moderniji sistem naplate parkinga putem mobilnih aplikacija i SMS poruka, što je mnogim građanima olakšalo svakodnevnicu. Direktor JKP „Gradska groblja“ Dženan Šabanović ističe da su promjene donijele pozitivne rezultate i uredniju sliku parking prostora u gradu.

„Na primjeru kod Doma zdravlja danas je gotovo uvijek moguće pronaći slobodno mjesto, što ranije nije bio slučaj. Nova naplata se iz dana u dan povećava i u odnosu na prošlu godinu prihodi su dvostruko veći“, naglasio je Šabanović.

Ipak, uz napredak, ostaje i problem ilegalnih naplaćivača parkinga, koji se najčešće pojavljuju kod PTT-a u Tabhanskoj ulici i kod stare pijace. „Ti ljudi nemaju uniforme, fiskalne račune ni opremu. Novac naplaćuju isključivo za sebe, a kad dođe naš radnik, sklone se. To je čista prevara“, upozorio je Šabanović.

Za narednu godinu planirana je instalacija dvije parking rampe vrijedne 150.000 KM, dok su prema njegovim riječima cijene parkiranja u Visokom među najnižim u regiji – 1,5 KM u prvoj zoni, 1 KM u drugoj i 2 KM u tzv. ekstra zoni kod Gradske uprave.

„Svaki građanin treba znati – uredno naplaćuje samo naš uposlenik u uniformi s fiskalnim uređajem. Sve ostalo je nelegalno“, zaključio je Šabanović.

Visokoin.com / Redakcija

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Nesvakidašnji slučaj u Visokom: Nakon pregleda otuđila pečat doktorice

Dana 16.07.2026. godine, u 16,05 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko...

Novcem od prodaje droga, skoro 482.000 KM, kupovali nekretnine u Doboju

U predmetu “Smagler” policija sumnjiči Daniela Popovića i Natašu Popović iz Doboja...

Izviđač u grupi C EHF Lige Evrope

Rukometaši Izviđača saznali su protivnike u grupnoj fazi EHF Lige Evrope. Voljom...

Mostar gori na 38 stepeni: Meteorolozi upozoravaju na nevrijeme

Tačno 38 stepeni izmjereno je u 13 časova u Mostaru, a visoke...

Ako iz BiH idete u Hrvatsku, zbog ovoga možete imati problem na granici

Automobili sa naknadno zatamnjenim prednjim staklima mogu imati probleme na granici BiH...

Počasno Srce Sarajeva i program ‘Posvećeno’ pripali iranskom reditelju i scenaristu Asgharu Farhadiju

U znak priznanja za izniman doprinos filmskoj umjetnosti, Asghar Farhadi primit će...

Vlada ZDK za registrovane farme goveda izdvojila 2,4 miliona KM, za pripravnike 800.000 KM

Vlada Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) usvojila je danas odluke kojim je odobreno oko...

ZZOZDK: Ugrožava se finansijska stabilnost zdravstvenog sistema

Zavod zdravstvenog osiguranja Zeničko-dobojskog kantona iskazalo je zabrinutost odlukom Vlade Federacije Bosne...