Novi debakl Barcelone, ispala u četvrtfinalu kupa

Novi neuspjeh doživjela je Barcelona. Deset dana nakon što ju je u finalu španskog Superkupa pobijedio Real (4:1), u četvrtfinalu Kupa kralja ju je eliminirao Athletic Bilbao pobjedom 4:2 nakon produžetaka na domaćem terenu. Barca je tako prerano izbačena iz takmičenja koje je osvojila rekordni 31. put. Time je nastavila niz loših rezultata ove sezone jer uz navedeno branitelj naslova u La Ligi nakon 20 prvenstvenih utakmica ima osam bodova manje od vodeće Girone te sedam manje od drugoplasiranog Reala.

Baski su poveli već u 1. minuti golom Gorke Guruzete, ali je Barcelona preokrenula preko Roberta Lewandowskog u 26. i Laminea Yamala u 32. minuti. Izjednačenje Athleticu donio je Oihan Sancet u 49. minuti, a regularni dio utakmice završen je 2:2. To je značilo da će se igrati produžeci, a u njima su Barcelonu srušila braća Williams. U 107. je novo vodstvo Athleticu donio Inaki, a u posljednjoj minuti drugog produžetka konačnih 4:2 postavio je Nico.