Novi poraz Stuttgarta, Ibišević isključen

Stuttgart je upisao četvrti poraz u Bundesligi. Švabe su večeras poražene na svom stadionu od Augsburga sa 4:1 i tako su pali na 14. mjesto na tabeli.

Nakon dvije prilike Mohammeda Abdellaouea na početku utakmice, uslijedili su golovi Augsburga. Arkadiusz Milik doveo je goste u vodstvo u 35. minuti, a isto je udvostručio Andre Hahn desetak minuta poslije.

U drugom poluvremenu možda se desio i ključni momenat utakmice. Naime, Ibišević se naguravao sa stoperom Augsburga Callsen-Brackeom, koji je odglumio da ga je naš napadač udario u lice, te je Ibišević dobio crveni karton.

Hahn je povisio na 0:3 u 56. minuti, da bi preko Konstantina Rauscha Stuttgart smanjio na 1:3 u 62. minuti.

Međutim, samo dvije minute kasnije Tobisas Werner postavio je konačan rezultat ove utakmice.