Početna Sport Nurmagomedov o McGregoru: “Sve što mu se događa je kazna, ali Allah daje priliku za povratak”

Nurmagomedov o McGregoru: “Sve što mu se događa je kazna, ali Allah daje priliku za povratak”

27

Rivalstvo između Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora jedno je od najvećih i najnapetijih u historiji MMA-a.

Napetosti među njima dosegle su nevjerovatne razmjere, a meč se s nestrpljenjem iščekivao, čak i među ljudima koji inače ne prate borilačke sportove.

Vrhunac sukoba dogodio se u oktobru 2018. godine kada su predvodili UFC 229 – event koji je prodao čak 2,4 miliona PPV prenosa, što je i dalje rekord u UFC-u.

Iako je rivalstvo bilo uzbudljivo, meč je protekao u potpunoj dominaciji Nurmagomedova, koji je borbu završio “submissionom” u četvrtoj rundi. Mnogi su tada zaključili da je Khabib mogao završiti borbu i ranije, ali je želio kazniti McGregora za uvrede i provokacije uoči borbe.

Nakon te pobjede, Khabib je uspješno odbranio titulu još dva puta, a potom se povukao iz sporta zbog obećanja koje je dao majci. Karijeru je završio s omjerom 29-0, ostavivši dubok trag kao jedan od najvećih boraca u historiji MMA-a.

S druge strane, Conor McGregor je nakon tog poraza krenuo silaznom putanjom. Upisao je samo jednu pobjedu, zatim dva poraza i doživio tešku povredu noge koja ga je udaljila iz oktagona.


Tokom oporavka, McGregor je zapao u poroke, često se viđao po noćnim klubovima, a imao je i brojne probleme sa zakonom. Već četiri godine nije se borio, iako se nije zvanično penzionisao. Nedavno je proslavio 37. rođendan, a povratak izgleda sve manje vjerovatno.

Ipak, Khabib smatra da nije sve izgubljeno.

“Ne želim ni da izgovorim njegovo ime. Sve što mu se dešava – to je kazna. Ali on nastavlja s istim ponašanjem. Udaranje starca, afere, alkohol, droge… Sve je to kazna. Ipak, najljepša stvar u svemu je što Allah svakome daje priliku da se vrati na pravi put”, rekao je Khabib na muslimanskom skupu u Tilles Centeru u New Yorku.

“Nije važno koliko si puta pogriješio – Allah ti pruža šansu da se promijeniš. I mislim da postoji nada čak i za McGregora, ali mora promijeniti način života. Zašto ovo govorim? Jer ako se on promijeni, njegova promjena mogla bi pozitivno utjecati na mnoge druge ljude. Želim mu da u tome uspije”, zaključio je Nurmagomedov.


Možda vas zanima

Vijesti

Prvo izdanje manifestacije “Zenička trka” okupit će oko 1.000 trkača

Rekreativno sportska i zabavna manifestacija “Zenička trka”, u organizaciji Udruženja “Sport projekt”...

IstaknutoSport

Selektor Barbarez moćnom porukom najavio pohod na Svjetsko prvenstvo!

Ono što je do juče izgledalo kao daleki san, danas zvanično postaje...

SvijetVijesti

S tržišta u Hrvatskoj povučeno miješano mljeveno meso

Državni inspektorat Republike Hrvatske povukao je iz prodaje miješano mljeveno meso proizvođača...

Vijesti

Temperature idu i do 32 stepena, izdato upozorenje za dvije regije

U našoj zemlji danas će preovladavati sunčano vrijeme, u Bosni sa malom...

Vijesti

Nova drama u Kaknju: Pas lutalica ugrizao dijete od pet godina

U Kaknju je danas, prema informacijama građana, kod Pošte došlo do novog...

Bosna i HercegovinaVijesti

Bećirović okupio ratne lidere i branitelje: Borba za BiH se nastavlja

Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović organizirao je danas prijem za...