Obradovali fanove: “Divlje jagode” izbacile novi album

48

Legendarna grupa “Divlje jagode” obajvila je trinaesti studijski album pod nazivom “Prati moje stare tragove”, a ovaj album posebno će obradovati publiku koja preferira hard & heavy zvuk po kojem je bend poznat, saopšteno je iz idavačke kuće Croatia Records.

Kako je pojašnjeno u saopštenju, album sadrži deset pjesama, među kojima je i obrada pjesme “Da li si ikad mene voljela” s albuma “Labude kad rata ne bude” iz 1994. godine.

Kao i na prethodnom albumu, vokale su izveli Toni Janković i Livio Berak, pokazujući kako dva potpuno različita vokalna stila mogu savršeno funkcionisati zajedno.

“Za bendove koji traju dugi niz godina, a ‘Jagode’ su svakako jedan od takvih, važno je po svim parametrima biti ‘catch up in time’ i pratiti što se događa u svijetu. Ako tako promatramo, ‘Prati moje stare tragove’ donosi svježi, slatki sočni zvuk ‘Jagoda’, ali za 2024. godinu”, kazao je Zele Lipovača.

Ovaj album nudi bogatstvo energičnih melodija, moćnih riffova i kvalitetnih tekstova koji će sigurno rezonovati s publikom.

“Svaka pjesma je pažljivo komponirana i producirana tako da odražava esenciju benda, a istovremeno unosi novi i moderni zvuk. Album ‘Prati moje stare tragove’ je zasigurno glazbeno djelo koje će zadovoljiti dugogodišnje fanove benda, ali i privući nove slušatelje svojim modernim pristupom i bezvremenskim zvukom”, navode iz Croatia Recordsa.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Srebreni odbojkaši stigli u Sarajevo

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci, koja je jučer u Hangzhou...

Ostala je udovica s četvero djece, a danas ponosno grli troje doktora

Život Bege Tihak iz naselja Odvode kod Gornjeg Vakufa-Uskoplja mogao bi stati...

Messi konačno progovorio o čuvenoj fotografiji s Yamalom: Iskreno, to je ludo

Jedna od najpoznatijih fotografija u svijetu nogometa kako Lionel Messi kupa Laminea...

Gužve na granici BiH-Hrvatska, duge kolone i na magistrali prema jugu

U danima vikenda, dok traje sezona godišnjih odmora, posebno je izražena pojačana...

Dino Merlin objavio novu pjesmu “Zbog tebe” uoči velikih koncerata na Koševu

Dino Merlin je u specijalnom izdanju emisije “Konačno petak”, snimljenom na stadionu...

Na aerodromu u Sarajevu danas doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci

Doček reprezentacije Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci, koja se vraća sa...

Stiže novi toplotni udar: BiH pod žutim i narandžastim upozorenjem

Bosna i Hercegovina je na udaru drugog toplotnog vala. Za veći dio...

Nesvakidašnji slučaj u Visokom: Nakon pregleda otuđila pečat doktorice

Dana 16.07.2026. godine, u 16,05 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko...