Početna Bosna i Hercegovina Obustave saobraćaja na MP Bihać – Bosanski Petrovac

Obustave saobraćaja na MP Bihać – Bosanski Petrovac

9

Na magistralnom putu Bihać-Bosanski Petrovac (dionici Ripač-Dubovsko) danas će u terminima od 10.00 do 11.00 sati, zatim od 13.00 do 14.00 sati i od 16.00 do 17.00 sati doći do obustave saobraćaja. Za vrijeme obustave alternativni pravac je Bihać-Bosanska Krupa-Krnjeuša-Bosanski Petrovac.

Zbog sanacionih radova na vijaduktu Klopče na dionici autoputa A-1 Zenica sjever-Zenica jug, saobraća se preticajnom trakom, dok su vozna i zaustavna traka zatvorene za saobraćaj. Zbog sanacionih radova, lijeva strana autoceste A1, smjer Sarajevo sjever – Podlugovi, saobraća se dvosmjerno na desnoj kolovoznoj traci. Saobraćaj je regulisan privremenom saobraćajnom signalizacijom.


Na magistralnom putu Jajce-Donji Vakuf zbog radova u tunelu Skela, tokom dana saobraća se naizmjenično, jednom trakom. U noćnim satima (22-06 sati) saobraćaj se obustavlja i preusmjerava na obilaznicu oko tunela.

Sporije, zbog radova, saobraća se i na putnim pravcima: Žitomislići-Počitelj (Ševaš Njive), Donji Vakuf-Travnik (Komar), Žepče-Zenica (Golubinja), Bihać-Bosanski Petrovac (dionica Ripač-Dubovsko) i Bosanski Šamac-Orašje (dionica Grebnice-Bazik).

Na putu Rudo-granični prijelaz Uvac zbog oštećenja mosta, zabranjen je saobraćaj za teretna vozila maksimalnog osovinskog opterećenja preko 10 tona po osovini, dok je za ostala vozila brzina kretanja na mostu ograničena na 20 km/h.

Na graničnim prijelazima zadržavanja su do 30 minuta, saopćeno je iz BIHAMK-a.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bošnjački povratnici kod Foče bez struje tri decenije!

Bošnjački povratnici u četiri sela kod Foče duže od 30 godina nakon...

Bosna i HercegovinaVijesti

Ubijen muškarac u Mostaru

Policijska uprava Mostar jutros oko 3.20 sati zaprimila je prijavu djelatnika Hitne...

Bosna i HercegovinaVijesti

Saobraćajni vještak: Glavni propust u ovoj nesreći je brzina

U tramvajskoj nesreći koja se desila u četvrtak 12. februara poginuo je...

Crna HronikaIstaknuto

Pronađeno beživotno tijelo Sedina Mešinovića, šefa Sektora u UIO

U stanu u Banjaluci, u petak, 13. februara, pronađeno je beživotno tijelo...

Visoko

Mirza Ganić potpisao sporazum o finansijskoj podršci Centru Dobrinje

Grad Visoko nastavlja kontinuiranu brigu o najosjetljivijim kategorijama stanovništva. Petu godinu zaredom...

Bosna i HercegovinaVijesti

Vlada FBiH nakon obustave proizvodnje u Koksari Lukavac: Prioritet ostaju radnici

Nakon što je Skupština povjerilaca donijela odluku o obustavi proizvodnje u Koksara...

Crna HronikaIstaknuto

Vozač tramvaja predat u nadležnost Tužilaštva KS, izuzeta je dokumentacija GRAS-a

Adnan Kasapović, vozač koji je upravljao tramvajem, koji je u četvrtak izletio...

Magazin

Traži se deset muškaraca koji će samo ležati, plata je 5.000 eura

Institut za svemirsku medicinu i fiziologiju (Medes) u Toulouseu pokrenuo je neobičan...