Početna Bosna i Hercegovina Od danas više nije zakonski obavezno posjedovanje zimske opreme na putevima u BiH

Od danas više nije zakonski obavezno posjedovanje zimske opreme na putevima u BiH

69

Na početku nove radne sedmice saobraćaj na većini putnih pravaca u Bosni i Hercegovini protiče nesmetano, uz povoljne vremenske uslove. Još uvijek, u višim planinskim predjelima, upozoravamo na povremeno jake udare vjetra.

Tokom dana očekujemo pojačanu frekvenciju vozila, pa apelujemo na vozače da voze maksimalno oprezno i drže odstojanje između vozila. Izbjegavajte rizična preticanja i obavezno koristite sigurnosni pojas. Povećan je broj motociklista i biciklista, pa i njih molimo da poštuju sve saobraćajne propise.

Na dionici magistralnog puta Dobro Polje-Miljevina, zbog radova, saobraća se usporeno-jednom trakom.

Zbog oštećenja mosta na magistralnom putu Rogatica-Ustiprača vozila do 12 tona ukupne dozvoljene mase saobraćaju jednom trakom, dok je za vozila preko 12 tona saobraćaj obustavljen.

Na dionici Ključ-Sanski Most zbog radova na mostu na ulazu u Sanski Most, kod Vodenog parka, saobraćaj je obustavljen i preusmjeren na obilaznicu.

U toku su radovi na ulazu u Neum (Stolac-Neum) zbog čega je saobraćaj obustavljen i preusmjeren na postojeću obilaznicu (Dubrovačka ulica).

Radovi se izvode i na magistralnim putevima: Jablanica-Potoci (u Donjoj Jablanici) Tarčin-Raštelica, Čevljanovići-Nišići, Grude-Vitina, Bijeljina-Rača, na sjevernom ulazu u Mostar, kao i na kružnom toku na ulazu u Bosansku Gradišku. Na mjestima izvođenja radova saobraća se usporeno.

Za danas je najavljen početak radova na izgradnji kružnog toka na magistralnom putu M-17, raskrsnica ulica Lužansko polje-IV Viteške brigade (na Ilidži). Za vrijeme obustave vozila će se preusmjeriti na ulicu Blažujski drum.

Na graničnim prelazima: Velika Kladuša, Gradina, Bosanska Gradiška, Bosanski Brod i Orašje duge su kolone putničkih vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine. Na ostalim graničnim prelazima promet putničkih vozila za sada protiče uz kraća zadržavanja.

Povodom Uskrsa, večeras do ponoći zabranjen je prevoz eksplozivnih materija na teritoriji Federacije Bosne i Hercegovine.

Od danas više nije zakonski obavezno posjedovanje zimske opreme na putevima u Bosni i Hercegovini.

Možda vas zanima

Visoko

Visoko se oprašta od Malika Fejzića: Dženaza u četvrtak na mezarju Dolovi

Visoko i brojni prijatelji, rodbina i poznanici oprostit će se od Malika...

Bosna i HercegovinaVijesti

Hurtić: Knjiga ‘Safari u Sarajevu’ je podsjetnik na važnost ljudskosti u vremenu iskušenja

Ministar za ljudska prava i izbjeglice BiH Sevlid Hurtić večeras je prisustvovao...

Film & TvMagazin

Film „Paviljon“ Dine Mustafića dobitnik nagrade za najbolji film na Cine Paris Film Festivalu

Film „Paviljon“ Dine Mustafića osvojio je nagradu za Najbolji film (Best Film)...

Smrtovnice

FEJZIĆ (Mensur) MALIK 04.06.2026. u 18:00 sati

FEJZIĆ (Mensur) MALIK 04.06.2026. u 18:00 sati

SvijetVijesti

Kriza pogađa i najjaču evropsku ekonomiju: Stanovanje postaje luksuz za milione Nijemaca

Skoro sedam miliona domaćinstava s podstanarima u Njemačkoj preopterećeno je troškovima stanovanja,...

Grad Visoko / Ulica: Alije Izetbegovića (Jalija)
Visoko

Grad Visoko uvodi pješačku zonu tokom ljetnih mjeseci

Obavještavamo građane grada Visoko da je na osnovu Odluke o organizaciji i...

Crna Hronika

Tragedija u Bihaću: Vozač poginuo nakon slijetanja u kanal

U Bihaću je u poslijepodnevnim satima došlo do teške saobraćajne nesreće u...

IstaknutoSport

Preminuo Edin Avdić, jedan od najprepoznatljivijih sportskih komentatora regiona

​Sportska javnost u Republici Srpskoj, BiH i regionu ostala je zatečena viješću...