Početna Sport Odbojkaška reprezentativka BiH: Uskoro ćemo na EP

Odbojkaška reprezentativka BiH: Uskoro ćemo na EP

2

U skorijoj budućnosti zaigraćemo na Evropskom prvenstvu, jer to zaslužujemo. Poručila je ovo nakon tužnog kraja posljednjih kvalifikacija za Euro 2019. godine reprezentativka BiH u odbojci Ajla Paradžik.

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH bila je na korak do istorijskog plasmana na EP, ali je u odlučujućem susretu poražena u Lukavcu od selekcije Rumunije rezultatom 2:3. “Zmajice” još ne mogu da prebole tu utakmicu, u kojoj ih je samo jedan set dijelio od sna.

“Veoma tužan kraj kvalifikacija, samo jedan set nas je dijelio od istorijskog plasmana. Na kraju je bilo i suza, naravno, pogotovo jer ovaj tim zaslužuje više nakon godina teškog i napornog rada sa trenerom Goranom Nešićem na čelu. Sigurna sam da ova ekipa neće stati na ovome. Učinili smo jedan veliki iskorak i nadamo se da ćemo svake godine pokazivati sve bolju igru na evropskim takmičenjima. Naš cilj je jasan, plasman na jedno veliko takmičenje. Moram naglasiti sjajnu atmosferu koja vlada među igračicama, a takođe se nadam da ćemo imati još veću podršku navijača, medija i sponzora nego što smo imali tokom ovih kvalifikacija”, kazala je Paradžikova, koja je jedna od internacionalki u redovima bh. selekcije.


Ova dvadesettrogodišnjakinja iz Goražda nastupa u Mađarskoj, gdje brani boje ekipe Ujpešt iz Budimpešte. Njen tim ima velike ambicije u domaćem prvenstvu, a trenutno se nalazi na četvrtom mjestu na tabeli.

“Cilj nam je plasman u finale plej-ofa. Igrali smo Čelendž kup, ali smo ispali nakon zlatnog seta. Mađarska liga je sve jača, nivo odbojke je veoma dobar. Moja ekipa je relativno mlada sa mnogo reprezentativki”, ističe Paradžikova i dodaje: “Mnogo lijepo sam prihvaćena od strane igračica, štaba i uprave kluba. Lijepa i skladna atmosfera vlada među nama. Osjetim i vidim da sam mnogo napredovala uz ovaj stručni štab sa glavnim trenerom Kantorom Sandorom na čelu. Liga se sve više prati, te ja time imam motiv više za iskorak u karijeri.”

Prije nego što je prošle godine otišla u Mađarsku, sjajna bh. odbojkašica godinama je bila član Bimal Jedinstva, s kojim je redovno osvajala trofeje. I danas, kako kaže, prati bivši klub, koji je samo nastavio dominirati.

“Redovno pratim rezultate ekipe Bimal Jedinstva i želim im mnogo sreće u CEV kupu. Nije nikakvo iznenađenje što su i dalje neprikosnoveni u BiH, svima je poznat rad i igrački kadar u Jedinstvu. Takođe redovnom pratim i podržavam moj matični klub Goražde i nadam se da će uskoro biti u samom vrhu bh. Odbojke”, zaključila je standardna reprezentativka BiH.


Možda vas zanima

Sport

Messijeva sestra teško stradala u saobraćajnoj nesreći prije vjenčanja

Strašne vijesti potresle su Messijevu porodicu dva dana uoči Božića. Kako je...

Sport

Preminuo legendarni makedonski fudbaler

Legendarni makedonski fudbaler Vasil Ringov preminuo je nakon kratke i teške bolesti...

KošarkaSport

Novi triple-double Jokića, Nurkić blistao protiv bivšeg kluba

Denver Nuggetsi lagano su na svom parketu pobijedili Utah Jazz rezultatom 135:112....

Sport

Lana Pudar i Edin Atić sportisti godine u Bosni Hercegovini za 2025. godinu

Ovo je četvrti put u nizu da Lana Pudar ponese laskavu titulu,...

Sport

Večeras svečana manifestacija 25. Izbora najboljeg sportiste BiH

Svečana ceremonija 25. Izbora najboljeg sportiste Bosne i Hercegovine u organizaciji “Nezavisnih...

Screenshot / YouTube
SportVisoko

Važna pobjeda Bosne u prepunoj dvorani: Gračanica pala u Visokom

U posljednjem kolu prvog dijela sezone rukometne Premijer lige BiH, RK Bosna...

SportVisoko

Elvedina Muzaferija: Sigurna sam da će u ovoj sezoni biti dobrih rezultata

Italijanska skijašica Sofia Goggia stigla je danas do nove pobjede u disciplini...

Sport

Muzaferija ostala bez bodova u omiljenoj disciplini

Bh. skijašica Elvedina Muzaferija završila je vožnju na utrci Super G-ija i...