Odličan početak priprema: Trica Teletovića s devet metara i pobjeda košarkaša BiH

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine jučer je doputovala u Sloveniju na drugi dio priprema, a već danas Zmajevu su počeli sa pripremnim utakmicama. Izabranici Aleksandra Petrovića u prvoj utakmici savladali su Gruziju (68:63).

Već nakon prve četvrtine reprezentacija Bosne i Hercegovine imala je prednost od četiri poena (19:15), a nakon druge dionice izabranici Aleksandra Petrovića tu prednost su udvostručili, te se na odmor otišlo rezultatom 38:30.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine najlošije je odigrala treću četvrtinu što su Gruzijci iskoristili, te su došli do preokreta (49:48). Odmah na startu posljednje dionice Zmajevi su vratili prednost.

Pri rezultatu 61:60 za našu reprezentaciju nešto manje od minutu prije kraja, Teletović je pogodio tricu sa devet metara. Na kraju smo slavili sa pet poena prednosti (68:63).

Ono što nas može obradovati je to da je novi Zmaj, Stipanović, koji je prije 15-ak dana dobio dozvolu FIBA-e da nastupa za našu reprezentaciju, odigrao je veoma dobro i ubacio deset poena. U našim redovima najefikasniji bio je Teletović sa 15 poena, a Đedović je ubacio devet.

Najefikasniji na susretu bio je Tsintsadze sa 17 poena.