Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Određen jednomjesečni pritvor Adnanu Duhoviću, Nerminu Džindi izrečene mjere zabrane

Određen jednomjesečni pritvor Adnanu Duhoviću, Nerminu Džindi izrečene mjere zabrane

156

Općinski sud u Sarajevu, na prijedlog postupajućeg tužioca Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, odredio je jednomjesečni pritvor policijskom službeniku Adnanu Duhoviću, a Nerminu Džindi izrekao mjere zabrane.

Nermin Džindo ne smije napustiti stan u kojem boravi bez prethodnog odobrenja suda, zabranjena mu je komunikacija sa svjedocima i naloženo policijskim službenicima da ga svaki dan obilaze na adresi dok traju mjere.

Adnanu Duhoviću određen je pritvor zbog opasnosti da bi osumnjičeni boravkom na slobodi mogao utjecati na svjedoke, prikriti dokaze i ponoviti krivično djelo, saopćeno je iz Tužilaštva KS.


Podsjećamo, po nalogu i pod nadzorom postupajućeg tužioca KTKS, istražitelji Uprave policije MUP-a KS su u sklopu akcije kodnog naziva „Abstergo“ uhapsili Adnana Duhovića i Nermina Džindu, policijske službenike policijske uprave Centar zbog koruptivnih krivičnih djela.

Oni su osumnjičeni za krivična djela primanje dara ili drugih oblika koristi i zloupotreba položaja ili ovlaštenja.

Tužilaštvo KS ih tereti da su tokom maja i juna ove godine, prilkom saobraćajnih kontrola od vozača koji su počinili saobraćajni prekršaj tražili uglavnom novac da ih ne bi sankcionirali, odnosno, izdali prekršajni nalog.


Možda vas zanima

Sport

Bosna srušila Igokeu i plasirala se u četvrtfinale!

Košarkaši Bosne su večeras u dramatičnoj utakmici u Zetri savladali Igokeu sa...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Alarm iz Sarajeva: Prijeti propadanje embrija u napuštenoj klinici

Federalna uprava za inspekcijske poslove obavještava javnost da je postupajući federalni zdravstveni...

Bosna i HercegovinaVijesti

”Zaključane cijene” i nakon 1. maja, pripremljena i odluka o ograničenju cijene hljeba

Odluka o “zaključanim cijenama” za 63 osnovna prehrambena i higijenska proizvoda, koja...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

BiH i Hrvatska potpisale Sporazum o izgradnji Južne plinske interkonekcije

U Dubrovniku je danas potpisan Sporazum o izgradnji projekta Južne plinske interkonekcije...

Sport

FIFA mijenja pravila za predstojeći Mundijal

FIFA priprema značajnu izmjenu pravila koja bi mogla direktno uticati na tok...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK kreće u realizaciju projekta nabavke izbornih tehnologija: Odbijena i druga žalba

Centralna izborna komisija (CIK) Bosne i Hercegovine može krenuti u punu realizaciju...

Bosna i HercegovinaVijesti

Građani ekspresno prikupili novac neophodan za operaciju Amine Hrvo iz Sarajeva

Udruženje Pomozi.ba jučer je putem društvenih mreža pokrenulo humanitarnu akciju za pomoć...

Bosna i HercegovinaVijesti

BiH i Hrvatska pokreću veliki plinski projekat Južne interkonekcije

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine na vanrednoj telefonskoj sjednici usvojilo je izvještaj...