Održan sastanak o implementaciji “Projekta poboljšanja poslovnog okruženja Općine Visoko”

48

Evaluacija procesa implementacije “Projekta poboljšanja poslovnog okruženja Općine Visoko” sa IFC-om, bio je tema sastanka koji je sa predstavnicima švedske razvojne agencije SIDA, Andreom Spear i Dejanom Kavalecom održan u zgradi Općine, 8.05.2014. godine.

Predstavnike je angažovala Ambasada Kraljevine Švedske u BiH da analiziraju učinke pomenutog projekta.
Međunarodna finansijska korporacija (IFC), članica Grupacije Svjetske banke i Općina Visoko krajem novembra prošle godine potpisali su Ugovor o saradnji u oblasti poboljšanja poslovnog okruženja u općini Visoko.

IFC promovira održivo ulaganje u privatni sektor zemalja u razvoju, čime se pomaže smanjenju siromaštva i poboljšanju života ljudi.
Zajednički projekt je rezultat opredjeljenja Općine Visoko da aktivno učestvuje u postupku reforme administrativnih postupaka.

Osnovni ciljevi Projekta su: smanjenje rizika i troškova poslovanja, čime bi se poboljšalo poslovno okruženje i povećala konkurentnost općine Visoko, poboljšali uslovi za život građana kroz povećanja direktnih stranih investicija i povećanje izvoza, kao i unaprjeđenje uslova za poslovanje pravnih subjekta kroz pojednostavljenje administrativnih postupaka i kvalitetnije pružanje usluga.

Projekat poboljšanja poslovnog okruženja u općini Visoko realizuje se uz donatorsku pomoć Kraljevine Švedske.

(VisokoIN/Press Općine Visoko)

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Grad Visoko nakon požara u Malom Čajnu: Slijede pojačane kontrole i krivične prijave

Povodom jučerašnjeg događaja u Mjesnoj zajednici Gračanica, naselje Malo Čajno, u Gradskoj...

U izraelskom napadu na Gazu ubijena šestočlana palestinska porodica

U izraelskom zračnom napadu izvedenom u utorak u gradu Gazi poginuli su...

Ovo je mladić koji je preminuo nakon udesa s romobilom u Sarajevu

Vitez je pogodila vijest o smrti Kenana Đelilovića (2001. – 2026.), koji...

Centar za kulturu, sport i informisanje Visoko raspisao konkurs

JAVNI OGLAS za popunu upražnjenog radnog mjesta JU „CENTAR ZA KULTURU, SPORT...

Incident u Hrvatskoj: Uhapšen vlasnik restorana koji je udario dječja kolica

Općina Primošten objavila je snimak incidenta u kojem su učestvovali vlasnik ugostiteljskog...

Amerikanci istražuju mogućnosti ulaganja u nekretnine u BiH

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić razgovarao je s otpravnikom poslova...

Sportski direktor Schalkea poslao jasno upozorenje Edinu Džeki

Ipak, odmor u Dubrovniku nakratko je prekinut zbog izuzetno važnog sastanka na...

Općinski sud - Visoko | Foto: Visokoin.com

Pravosnažno osuđen na 7 godina zatvora: Bježao od policije ukradenim vozilom i povrijedio policajca u Visokom

Kantonalni sud u Zenici, u žalbenom postupku, potvrdio je presudu Općinskog suda...