Oglasila se sestra djevojke koja se bacila u Unu: ‘‘Prestanite da pišete laži…‘‘

57

Jučer je na društvenim mrežama osvanula priča o mladiću, Aliji Ramakiću, koji je tvrdio da je spasio 19-godišnju djevojku od utapanja u rijeci Uni tokom noći sa subote na nedjelju. Međutim, nova saznanja otkrivaju drugačiju istinu i razotkrivaju sve netačnosti koje su pratili ovaj događaj, piše Dijaspora.info.

Naime, prema objavi koju je podijelio Adi Be, pravi spasioci nesreće koja se dogodila na Uni bili su Harum Čavkić i njegova ekipa. Prema njegovim riječima, Harum je izvukao ne samo djevojku koja je skočila u vodu, već i dvojicu mladića koji su pokušali da je spase. Jedan od njih, kako se navodi, nije znao plivati, što je dodatno zakomplikovalo situaciju.

Adi Be je u svojoj objavi pojasnio da je Alija Ramakić, koji se pohvalio spšavanjem, zapravo bio osoba koja je izazvala incident.

Nakon što su se u javnosti pojavile različite verzije događaja u kojem je 19-godišnja djevojka skočila u rijeku Unu, oglasila se njena sestra. S ciljem demantiranja netačnih informacija i širenja, kako tvrdi, istinite verzije događaja, podijelila je objavu na društvenim mrežama.

Njenu objavu prenosimo u cijelosti:

“Obraćam se svim ljudima koji pišu bilo šta vezano za slučaj koji se desio na obali rijeke Une. Ja sam sestra djevojke koja se bacila u Unu. Ovim putem vas molim da prestanete da pišete laži i izmišljotine, jer nemate pojma o čemu se radi. Moja sestra i Alija su pričali vani i ona je plakala radi drugih stvari i rekla da će se ubiti. I nakon toga je skočila u Unu.

I Alija, kao naš kolega iz djetinjstva, je skočio da joj pomogne da se ne uguši. Međutim, i Aliji je tijelo doživjelo šok i smrzao se te nije mogao izaći. Neki momak ih je vidio i prišao im te pomogao i Aliji i mojoj sestri tako što je zvao pomoć. Hurem je došao, zvali su hitnu i policiju, a u međuvremenu dok hitna nije došla, Hurem je oživljavao moju sestru, na čemu sam mu jako zahvalna.

I svima koji su pomogli, ovim putem vas molim da stanete s lažima. A vama, ako je stalo do nagrade i plakete heroja, dodijelite je, ja ću vam uručiti nagradu,” napisala je sestra djevojke.

Objava je izazvala mnoštvo reakcija, a mnogi su izrazili podršku porodici i zahvalnost svima koji su pomogli u spašavanju. Sestra je istaknula da je ključna uloga Hurema, koji je pružio prvu pomoć djevojci do dolaska hitne službe, kao i svih ostalih koji su se zatekli na mjestu događaja.

Porodica apelira na javnost da se suzdrži od širenja netačnih informacija koje dodatno otežavaju ionako tešku situaciju.

Možda vas zanima

InternetIstaknutoTehno

Trump ograničava pristup najnovijoj AI tehnologiji

Američka savezna vlada će provjeravati kompanije koje žele pristup najnovijoj tehnologiji OpenAI-ja,...

Sport

Dembele hat-trickom donio pobjedu Francuskoj protiv Norveške

Francuska je savladala Norvešku sa 4:1 u zadnjem kolu grupe I, u...

LifestyleMajka i Dijete

Prije ovog uzrasta bebi ne biste smjeli davati kravlje mlijeko: Rizici su ozbiljni

Mnogi roditelji se prije ili kasnije suoče s istim pitanjem – kada...

Smrtovnice

VRAŽO (Salko) HALID 27.06.2026. u 18:00 sati

VRAŽO (Salko) HALID 27.06.2026. u 18:00 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...

IstaknutoMagazin

Bogatiji od Čolića za čak 80 miliona i to dolara: Evo koliko je ‘težak’ Dino Merlin

Dino Merlin slovi za najbogatijeg pjevača na prostorima bivše države. Prema procjeni...

Magazin

Jala i Buba “zapalili” Beograd: Nastupili pred 50.000 ljudi

Bh. reperi Jala Brat i Buba Corelli ujedinili Balkan & priredili najveći...

Sport

Cro Cop odabrao najvećeg borca svih vremena

Rasprave o tome ko je najveći MMA borac svih vremena ne prestaju...

Crna HronikaIstaknuto

Predložen pritvor za pijanog vozača iz čijeg je auta ispao muškarac prilikom slavlja nakon pobjede Zmajeva

Postupajući tužilac Tužilaštva Kantona Sarajevo predložio je Općinskom sudu u Sarajevu određivanje...