Početna Svijet Oglasile se sirene za uzbunu: Iran pokrenuo novi talas raketnih napada na Izrael

Oglasile se sirene za uzbunu: Iran pokrenuo novi talas raketnih napada na Izrael

195

Iran je saopćio da je u utorak navečer pokrenuo novi talas raketnih napada na izraelske i američke ciljeve u regionu, dok su izraelski mediji izvijestili da je jedna raketa pala zapadno od Jerusalema.

Islamska revolucionarna garda (IRGC) saopćila je da je izvela velike strateške raketne udare na Izrael i baze Sjedinjene Države u regionu, u okviru 35. talasa operacije pod nazivom “Istinsko obećanje 4”.

Prema saopćenju koje je objavila služba za odnose s javnošću IRGC-a, u napadima je korišteno više vrsta strateških projektila, uključujući Fattah, Emad, Kheibar Shekan, Khorramshahr i Qadr.

Izraelski mediji navode da je iranska raketa pala u području Beit Shemesh, zapadno od Jerusalema.

Dnevni list Israel Hayom objavio je da je projektil pao u nenaseljeno područje u blizini grada.

Sirene za uzbunu oglasile su se širom područja Jerusalema i obalne ravnice u centralnom Izraelu nakon što su otkrivena lansiranja projektila.

Sirene su se čule i u regiji Haifa na sjeveru Izraela nakon raketnih lansiranja iz Lebanon.

Izraelska policija saopćila je da policijske snage, granična policija i jedinice za uklanjanje eksplozivnih naprava provode opsežne pretrage širom jerusalemske oblasti kako bi locirali ostatke projektila i krhotine.

Regionalna eskalacija počela je kada su Izrael i Sjedinjene Države pokrenuli zajednički napad na Iran, u kojem je poginulo više od 1.200 ljudi, dok je oko 10.000 ranjeno. Izrael je također proširio vojne operacije protiv Hezbolah u Libanu.

Teheran je uzvratio napadima dronovima i raketama na Izrael, Jordan, Irak i zemlje Zaljeva koje na svojoj teritoriji imaju vojne kapacitete Sjedinjenih Država, prenosi Anadolija.

Možda vas zanima

IstaknutoSport

Amar Osim o nastupu Zmajeva: Matematički smo u igri, ali ovako ne možemo daleko

Remi Bosne i Hercegovine protiv Kanade (1:1) u prvom kolu Svjetskog prvenstva...

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com
Bosna i HercegovinaVijesti

Sunčan i topao vikend pred nama: Temperature do 32 stepena

U Bosni i Hercegovini danas se očekuje sunčano vrijeme uz malu do...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bruceloza se ubrzano širi u BiH, podaci su alarmantni

Bruceloza se posljednjih mjeseci širi među stanovnicima u FBiH, a najviše slučajeva...

Sport

Barbarez nakon remija na otvaranju prvenstva: Zaslužen bod, imamo jasan cilj

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, izrazio je zadovoljstvo osvojenim...

IstaknutoSport

Vodili pa remizirali s Kanadom: Bod za nadu u drugi krug

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je protiv Kanade u prvom kolu Svjetskog...

InternetIstaknuto

Šta se dešava? Facebook, Instagram i Messenger trenutno ne rade

Korisnici širom Bosne i Hercegovine, ali i u svijetu od poslijepodnevnih sati...

Crna HronikaSvijet

Horor na auto-putu u Mađarskoj, osam poginulih

Najmanje osam osoba izgubilo je život u dvije povezane saobraćajne nesreće koje...

Visoko

Ministarstvo finansija ZDK okupilo predstavnike kantonalnih ministarstava finansija: Programsko budžetiranje ključna tema sastanka

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona organizovalo je u Zenici sastanak predstavnika kantonalnih ministarstava...