Početna Sport Oglasili se iz Borca: Nismo izbačeni iz evropskih takmičenja, trn smo u oku mnogima

Oglasili se iz Borca: Nismo izbačeni iz evropskih takmičenja, trn smo u oku mnogima

172

Iz Fudbalskog kluba Borac oglasili su se zvanučnim saopćenjem i jasno poručili da nisu izbačeni iz evropskih takmičenja te je objašnjeno kakvu kaznu je ovaj klub zapravo dobio od UEFA-e.

Njihovo saopćenje prenosimo u cijelosti:

– FK Borac nije izbačen iz evropskih takmičenja, a naš klub dobio je novčanu kaznu od UEFA-e u iznosu od 10.000 eura zbog određenih kašnjenja prilikom izmirenja finansijskih obaveza u sezoni 2022/23.

Naš klub je, kao i svi drugi klubovi koji nastupaju u evropskim takmičenjima, pod stalnim monitoringom UEFA-e, koja je tokom sezone u nekoliko navrata detaljno kontrolisala poslovanje FK Borac.

Zbog dospjelih, a neizmirenih obaveza sa 15.oktobrom 2022.godine, naš klub je kažnjen novčano sa 10.000 eura uz obavezu da plati i dodatnih 1000 eura troškova monitoringa bez bilo kakvih dodatnih uslovljavanja.

Novčana kazna, jedina je koja pristigla u naš klub, koji, ponavljamo, nije izbačen iz evropskih takmičenja kako su to napisali, bez prethodne provjere, brojni ovdašnji mediji.

FK Borac, trn je u oku mnogima, a to se iznova dokazalo i danas kada nas očekuje novi premijerligaški ispit.

Senzacionalistički naslovi i neprovjerena pisanja, ciljano su usmjerani da se baci ljaga na klub.

FK Borac od svojih obaveza i odgovornosti, a pogotovo prema krovnoj kući evropskog fudbala nikada nije bježao niti je na bilo koji način, u bilo kom trenutku, doveden u situaciju da mu se zabrani nastup u takmičenjima pod pokroviteljstvom UEFA-e.

Neka je na čast onih koji su sebi dopustili da u javnost plasiraju netačne informacije, a nama ostaje da se, uprkos svim medijskim podmetanjima, iz dobro znanih nam kuloara i izvora, borimo za novi nastup na evropskoj sceni.

FK Borac iskoristit će sva pravna sredstva da zaštiti svoj ugled, a od svih medija koji su plasirali informaciju da je našem klubu zabranjen nastup u evropskim takmičenjima traži da demantuju napisano.

FK Borac, ukoliko za to bude potrebe, podnijet će i tužbu protiv onih koji su, tek tako, sebi dopustili, a u tome su po običaju prednjačili sarajevski portali, da se poigraju sa ugledom kluba koji će uskoro da proslavi vijek postojanja – poručili su iz Borca.

Možda vas zanima

Velika investicija u Visokom: Sinsay, JYSK, Pepco, dm i LC Waikiki stižu u grad

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić i ministar unutrašnjih poslova ZDK Emir Vračo obišli...

U Šibeniku pronađena dva glisera ukradena u Švedskoj, vrijede 220.000 evra

Šibenska policija je u saradnji sa splitskim policajcima pronašla na području Šibenika...

Pozivom na broj 17056 darujete 2 KM za malog Edina Mahmutovića iz Ilijaša.

Dragi naši prijatelji, prenosimo vam apel majke za njenog sina Edina: “Iza...

Delegacija Zeničko-dobojskog kantona prisustvovala obilježavanju Dana Općine Olovo: Dobra saradnja za bolju budućnost svih građana Olova

Delegacija Zeničko-dobojskog kantona, koju su predvodili premijer Nezir Pivić i predsjedavajući Skupštine...

Najbolja bh. skijašica doživjela prijelom noge na treningu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija doživjela je povredu tokom treninga veleslaloma u...

Vlada FBiH odobrila 70.000 KM za transport stradalih planinara s Elbrusa

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine odobrila je danas 70.000 KM za transport...

Pokrenut apel za Đemilu Merdan iz Visokog: Pomozimo joj da ponovo stane na svoje noge

Udruženje Pomozi.ba pokrenulo je apel za Đemilu Merdan iz Visokog, koja je...

SAZNAJEMO: Kakanjski rudari ponovo obustavili proizvodnju

Kakanjski rudari ponovo su obustavili proizvodnju, saznaje Visokoin.com . Prema informacijama “Visokoin.com”,...