Oglasili se iz Kantonalne bolnice Zenica o zabrani ulaska automobila

35

Danas je u JU Kantonalna bolnica Zenica održana konferencija za medije na kojoj se novinarima obratio direktor ove ustanove prof. dr. sc. prim Rasim Skomorac povodom provedenog inspekcijskog nadzora i problematike parkinga unutar kruga KBZ.
Protiv postupajuće tržišne inspektorice, koja je 17. marta tokom nadzora izuzela novac iz kase te blokove za naplatu usluga parkinga, KBZ je podnijela krivičnu prijavu.
Iskoristit će, najavljuje Skomorac, pravo i da se žale na rješenje koje im je dostavljeno, a kojim se ustanovi zabranjuje naplata parkinga. Oni su to rješenje, napominje, ispoštovali, ali demantuje da je bolnica zabranila ulazak automobila u krug bolnice.
– KBZ nije zabranila ulazak automobilima u Zenici. U krug bolnice mogu ulaziti zaposlenici s vinjetama, oni koji ih nemaju dobit će, zatim vozila s onkološkim, hemodijaliznim i nepokretnim pacijentima. Mogu i taksi vozila, ali se ne mogu zadržavati -rekao je Skomorac i napomenuo kako su problemi s parkingom nastali nakon odluke Gradskog vijeća Zenica da se KBZ-u zabrani naplata parkinga, a što, također, smatra da nije nadležnost Gradskog vijeća. Osnivač KBZ-a je, podsjeća, Skupština Zeničko-dobojskog kantona.
Bolnica je odgovorna za bezbjednost objekata. Često smo i ranije imali problema s nepropisnim parkiranjem i pored angažmana da to uredujemo na odgovarajući način. Kako bi tek izgledalo da svi mogu ući kako i kada hoće. Svuda postoji red i svuda se mora poštovati red. Mi se, iako nismo krivi, izvinjavamo pacijentima i građanima Zenice i ZDK – kazao je Skomorac.
Prisiljeni su, dodaje, da i na ovaj način brane interese bolnice te se očituju povodom neistina koje su plasirane. Dodaje kako će tek po završetku imovinsko-pravnog postupka, koji se vodi pred nadležnim sudom vodi s Gradom Zenica, podvlači Skomorac, biti poznata konačna odluka o vlasništvu nad zemljištem u krugu KBZ-a, koji je Grad Zenica upisao na sebe, dok bolnica ima pravo korištenja do sada izgrađenih objekata.

– KBZ je jučer dozvolila gradonačelniku Fuadu Kasumoviću i osobama za koje nam je dostavljen spisak da, kako je kazao, obavi human gest te daruje prvorođenu bebu iz Zenice. Ali, ulazak nije bio dozvoljen novinarskoj ekipi – kazao je Skomorac i napomenuo da dolazak novinarske ekipe nije bio ni najavljen i dodaje kako svi zaboravljaju da se još uvijek bore s koronavirusom te da se kroz bolničke prostore ne može “tek tako šetati”.

Gradonačelnik Kasumović je, napominje Skomorac, nakon toga odbio da uđe u bolnicu pa su ovom prilikom imali potrebu da demantiraju vijest kako mu je ulazak bio zabranjen.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Donesen Program javnih investicija Federacije BiH 2026-2028. godina

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine danas je na telefonskoj sjednici, na prijedlog...

Otkazana Čevljanska korida, stiže zamjena: Spremne Olovske Luke

Čevljanska korida, jedna od najpoznatijih tradicionalnih manifestacija u Bosni i Hercegovini, neće...

Ministar Adnan Sirovica u Visokom obišao korisnike programa stambenog zbrinjavanja

Ministar za boračka pitanja Zeničko-dobojskog kantona Adnan Sirovica, zajedno sa saradnicima i...

Otvoreno pismo Centralnoj izbornoj komisiji BiH: “Izmijenite sporni sadržaj glasačkog listića koji se tiče izbora članova Predsjedništva BiH”

Vijeće Kongresa bošnjačkih intelektualaca (VKBI) poziva Centralnu izbornu komisiju BiH da izmijeni...

Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice BiH osiguralo 70.000 KM za Dom zdravlja Stari Grad Mostar

JU Dom zdravlja Stari Grad Mostar realizirao je projekt “Unapređenje seksualnog i...

Hurtić stao uz 22 otpuštena radnika Komunalnog: Lično ću platiti njihove advokate

Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić sastao...

Ljubavna drama završila na sudu: Bivšem partneru razlupala automobil sjekirom

Okružno javno tužilaštvo u Trebinju podiglo je, a Osnovni sud u Foči...

Nedim Sladić otkrio do kada će temperature ići do 41 stepen

Temperature od 34 do 41 stepen zadržaće se najmanje do 5. avgusta,...