Početna Biznis Oglasio se Igman: Nastavljamo proizvodnju, zahvala premijeru Nikšiću

Oglasio se Igman: Nastavljamo proizvodnju, zahvala premijeru Nikšiću

114

Fabrika vojne industrije IGMAN d.d. Konjic obavještava javnost, poslovne partnere i svoje uposlenike da je, nakon privremenog zastoja u proizvodnji izazvanog obustavom isporuke baruta iz Republike Srbije, došlo do značajnog pomaka u rješavanju nastalog problema.

Naime, prema zvaničnoj informaciji dobijenoj od premijera Federacije BiH, gospodina Nermina Nikšića, u direktnom razgovoru s predsjednikom Republike Srbije, gospodinom Aleksandrom Vučićem, postignut je dogovor o ukidanju zabrane izvoza baruta prema Bosni i Hercegovini, i to u roku od 48 sati. Time će biti omogućen nastavak redovne isporuke ključne sirovine za našu proizvodnju, što je od izuzetnog značaja za realizaciju postojećih ugovornih obaveza i očuvanje stabilnosti poslovanja.

Zbog ranije obustave isporuke baruta, kompanija je bila prinuđena donijeti odluku o korištenju preostalog godišnjeg odmora za većinu uposlenika, s ciljem racionalnog upravljanja troškovima u vanrednim okolnostima. Zahvaljujemo se našim radnicima, partnerima i javnosti na razumijevanju, kao i Vladi Federacije BiH na brzoj reakciji i diplomatskom angažmanu. Posebnu zahvalnost izražavamo premijeru Federacije BiH gospodinu Nerminu Nikšiću koji je svojim angažmanom i posvećenošću još jednom pokazao iskreno opredijeljenje za podršku IGMAN-u. Premijer Nikšić, kao Konjičanin i dugogodišnji prijatelj naše kompanije, više puta je pokazao da razumije značaj IGMAN-a za lokalnu zajednicu ali i za odbrambenu industriju Bosne i Hercegovine.

IGMAN d.d. Konjic ostaje posvećen stabilnom poslovanju, poštivanju ugovora, zaštiti radnih mjesta i razvoju domaće vojne industrije. Cilj nove uprave IGMAN-a je da, u uslovima sve izraženijih geopolitičkih napetosti, osigura stabilnost proizvodnje i spriječi slične zastoje u budućnosti, kroz diversifikaciju snabdijevanja sirovinama, uključujući i intenzivne pregovore s alternativnim proizvođačima baruta u Evropi i šire.

O svim daljim koracima i povratku redovnim proizvodnim aktivnostima, radnici IGMAN-a će biti blagovremeno informisani putem internih kanala komunikacije.

Možda vas zanima

Đuro u novoj ulozi: Prodavao karte pred tunelom Ravne

Poznati bh. umjetnik Branko Đurić Đuro okušao se u jednoj sasvim drugačijoj...

Prekid vodosnabdijevanja u Ramadanovcima, Dautovcima i dijelu Buka

Zbog vanrednih radova na otklanjanju kvara na vodovodnoj mreži, korisnici komunalnih usluga...

Stotine pacijenata u BiH čekaju organ, rješenje ni na pomolu

Više od 160 pacijenata u entitetu Federaciji Bosne i Hercegovine čeka transplantaciju...

Otac i kćerka preminuli u samo nekoliko sati razmaka

U Žepču će danas biti klanjana dženaza Azizu Derliću i njegovoj kćerki...

Večeras stiže promjena vremena: Kiša, pljuskovi i grmljavina širom BiH

Danas u Bosni i Hercegovini veći dio dana preovladavaće sunčano uz malu...

Ovo su četiri horoskopska znaka u kojima se rađaju najveći avanturisti

Neki ljudi najviše uživaju u poznatom okruženju i ustaljenoj svakodnevici, dok drugi...

Kompanija iz FBiH ulaže do tri miliona eura u novu fabriku u RS-u i zapošljava 100 radnika

Bosanskohercegovačka kompanija iFORM iz Širokog Brijega, specijalizirana za proizvodnju za automobilsku industriju,...

Tea Kovačević u Visokom osvojila prvi seniorski trofej u karijeri

Najbolja juniorka Evrope Tea Kovačević pobjednica je trećeg Međunarodnog ženskog teniskog turnira...