Početna Visoko Omladinski krug IC Hanovi spreman za veliku akciju: Let’s do it u subotu!

Omladinski krug IC Hanovi spreman za veliku akciju: Let’s do it u subotu!

37

Posvetimo 1 dan najvećem resursu naše države u akciji sadnje drveća. Dajmo mali doprinos našim šumama! One će to vratiti višestruko!

Omladinski krug Islamskog centra Hanovi u saradnji sa Šumarijom Visoko učestvuje i ove godine u akciji, ovoga puta pošumljavanja u Visokom „Let’s do it – milion sadnica za 1 dan“, koja se održava ove sedmice u cijeloj Bosni i Hercegovini.

“Let’s Do It – milion sadnica za 1 dan” naziv je za veliku volontersku akciju sadnje drveća u Bosni i Hercegovini. Ova akcija je posvećena prvenstveno pošumljavanju šumskog zemljišta, ali i sadnji drveća u parkovima, drvoredima, dvorištima i sl. Akcija se planira sprovesti sinhronizovano u jednom danu i sa početkom u isto vrijeme na teritoriji cijele Bosne i Hercegovine.

Omladinski krug Islamskog centra Hanovi kao i prošlih godina uzeti će učešće u pomenutoj akciji u subotu 26. oktobar 2013. godine, polazak ispred Šumarije Visoko, i ispred Islamskog centra Hanovi-Moštre, sa početkom u 10 sati, gdje će volonteri imati priliku da se uključe u ovu akciju, kazao nam je koordinator “Let’s Do It ” Armin Penjo.

Planirano je pošumljavanje u Seoči na lokaciji Gora, zasaditi 2500 sadnica običnog ili bijelog bora.
Svi oni koji žele da se uključe u akciju mogu se prijaviti do petka, na fb profil OKIC-a:

(https://www.facebook.com/omladinski.ichanovi?fref=ts). Za volontere će biti obezbijeđen prevoz, hrana i piće.Volonteri trebaju obući adekvatnu odjeću, obuća (čizme, gojzderice), rukavice, radit će se u paru i bilo bi dobro da jedno od to dvoje ponese od alata trnokop, lopatu ili ašov i kantu, jer ukoliko bude veliki odziv „Šumarija Visoko“ nema dovoljan broj alatki i kanti za prijavljene volontere.

Sadnjom drveća se može pomoći i doprinjeti šumama. Nadamo se da ćemo uz sunčano vrijeme iskoristiti priliku da još jednom pomognemo u očuvanju životne okoline za sve nas i generacije koje dolaze poslije nas, jer šume nas čuvaju svakodnevno a da toga nismo ni svjesni.

Koordinator “Let’s Do It – milion sadnica za 1 dan” Visoko Armin Penjo

(VisokoIN)

Možda vas zanima

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com
Visoko

Kakvo nas vrijeme očekuje danas u Visokom?

Građane Visokog danas očekuje pretežno toplo i sparno vrijeme uz temperature koje...

Crna Hronika

Tragičan kraj potrage: Nestala osoba iz Kreševa pronađena mrtva

Zaposlenik Granične policije BiH iz Kreševa, čije je nestanak prijavljen u ponedjeljak...

Sport

Nurkić u dresu fudbalske reprezentacije BiH oduševio navijače

Bosanskohercegovački košarkaški reprezentativac i NBA zvijezda Jusuf Nurkić ponovo je privukao veliku...

Bosna i HercegovinaVijesti

Kiša stiže u BiH, od petka opet sunce

U Bosni i Hercegovini jutros je sunčano vrijeme uz malu do umjerenu...

Magazin

“Svima srce kuca jače”: Poslušajte novu navijačku himnu posvećenu Zmajevima

Sarajevska rock grupa Moonafiq Hunters objavila je novu navijačku pjesmu pod nazivom...

Bosna i HercegovinaVijesti

Povremeni zastoji u saobraćaju zbog sanacionih radova

Sezona sanacionih radova na cestama širom Bosne i Hercegovine je u punom...

Sport

Zrinjski predstavio novog golmana, oprostio se od Lea Mikića

Mostarski Zrinjski istog dana je ozvaničio dolazak novog pojačanja i rastanak s...

Sport

FK Sarajevo potvrdio povratak Zekića, poznata je i dužina ugovora

FK Sarajevo potvrdio je povratak Zorana Zekića na svoju klupu nakon godinu...