Početna Bosna i Hercegovina OPASNA MILKA ČOKOLADA U KOJOJ JE PRONAĐENA PLASTIKA ISPORUČENA U BIH

OPASNA MILKA ČOKOLADA U KOJOJ JE PRONAĐENA PLASTIKA ISPORUČENA U BIH

24

Kompanija “Mondelez International“, kao mjeru predostrožnosti, povlači svoj proizvod Milka Oreo Bar (37g) s tržišta zbog mogućeg prisustva malog komada plastike.

Radi se o proizvodu Milka Oreo Bar (37g), s rokom upotrebe 18.8.2024, i konkretnim LOT brojem OSK0934652 utisnutim na ambalaži.

Iz Agencije za bezbjednost hrane BiH saopšteno je da su putem Sistema brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje (EU RASFF) obaviješteni da su na tržište Bosne i Hercegovine isporučene pločice mliječne čokolade porijeklom iz Poljske u kojima su pronađeni komadići plastike. Čokolada je, kako je objašnjeno, proizvedena od tijesta za kekse porijeklom iz Mađarske.


“Sve raspoložive informacije o proizvodu, sukladno važećim propisima, dostavljene su na daljnje postupanje mjerodavnim inspekcijskim tijelima u Bosni i Hercegovini od kojih je zatraženo poduzimanje mjera i povratno izvještavanje Agencije za sigurnost hrane Bosne i Hercegovine”, naveli su oni.

Kako su saopštili iz Mendeleza, nijedan drugi proizvod pomenute kompanije, niti bilo koji drugi proizvod iz asortimana Milka i ORЕO brenda, nisu pogođeni ovim slučajem.

Kompanija poziva sve potrošače koji su kupili ovaj proizvod, da ga ne konzumiraju, već da se uz priloženi račun, obrate prodajnom objektu gdje je proizvod kupljen, radi povrata novca.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

CIK sutra raspisuje Opće izbore u BiH: 3,4 miliona birača za 518 funkcija

Centralna izborna komisija (CIK) Bosne i Hercegovine sutra, 7. maja, donosi odluku...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Cijene su totalno lude: Da li bi ste platili 40 KM za kilogram trešanja?

Cijene trešanja na zagrebačkim pijacama opet su šokirale kupce, pišu hrvatski mediji....

Crna Hronika

Oglasila se banjalučka policija o smrti Bobana Kusturića

Policija je prijavu o pronalasku tijela Bobana Kusturića (52), načelnika Uprave za...

Visoko

Maj u znaku ranog otkrivanja melanoma: Besplatni pregledi kože u ZDK

Institut za zdravlje i sigurnost hrane Zenica (INZ), u saradnji sa Ministarstvom...

Sport

Zrinjski lovi četvrti, Velež svoj drugi trofej Kupa BiH

U Mostaru se danas od 18.00 sati igra prva utakmica finala Kupa...

Gradsko vijeće VisokoVisoko

Faris Lemeš traži hitne mjere: “Sigurnost građana nema alternativu”

Na 18. sjednici Gradskog vijeća Visoko, održanoj 29. aprila 2026. godine, vijećnik...

IstaknutoVisoko

Na današnji dan: Visoko dočekalo Tita – historijski trenutak koji se ne zaboravlja

U Visoko, maj 1971. godine ostao je upisan kao jedan od najznačajnijih...

SvijetVijesti

Moćno oružje od kartona: Dron od 2.000 dolara izluđuje radare (VIDEO)

Dronovi su se pokazali izuzetno korisnima u ratnim sukobima, no njihova je...