Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Opasni momak koji tuče po Mostaru ne želi odati imena pomagača

Opasni momak koji tuče po Mostaru ne želi odati imena pomagača

48

Načelnik Odjela kriminalističke policije PU Mostar, Dario Prusina, pojasnio je što se događalo u Bijelom Polju, ali se najprije osvrnuo na napad u Ulici Ante Starčevića koji se dogodio u nedjelju navečer.

“Prije ovog događaja, vratio bih se na događaj od 1. 9. oko 23 sata. Dvije maloljetne osobe, 2009. godište, kretale su se ulicom Ante Starčevića.

Iz smjera juga prišlo im je vozilo do tada nepoznate marke iz kojeg izlazi pet nepoznatih osoba koje odmah fizički napadaju maloljetnike. Svi napadači, njih pet, napali su dvojicu maloljetnika udarcima rukama i nogama po cijelom tijelu.

Nakon napada, ušli su u vozilo i pobjegli prema hotelu Ero, a potom u nepoznatom smjeru.

Odmah po zaprimanju prijave, policijski službenici krenuli su u identifikaciju napadača i navedenog vozila.

Došli smo do informacija o modelu, marki i broju registarskih pločica, na osnovu čega smo identificirali vlasnika kojeg smo doveli u službene prostorije.

Vlasnik vozila je A. J., rođen 2001. u Sarajevu, nastanjen u Mostaru. Priznao je počinjenje kaznenog djela, ali tijekom razgovora nije htio otkriti identitet pomagača, tako da za četiri počinitelja još uvijek tragamo.

Nadležnom tužiteljstvu podnesena je prijava za nasilničko ponašanje i lake tjelesne ozljede, a osobi je određen pritvor od mjesec dana do okončanja istrage. Predmet je još uvijek otvoren i policija radi na rasvjetljavanju kaznenog djela”, kazao je medijima Prusina.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

“Odalo” ih nepropisno parkiranje: Mladić i djevojka iz BiH privedeni u Italiji

Tokom vanredne kontrole na teritoriji Bolonje, patrola Odjeljenja za prevenciju kriminala, primijetila...

Busta Baboon predstavio novu pjesmu i spot „Gipsy Vibes“ sniman u Visokom

Bosanskohercegovački izvođač Busta Baboon objavio je novu pjesmu i videospot „Gipsy Vibes“,...

Veliki infrastrukturni projekat u Visokom: Počela izgradnja rezervoara u Prijekom

Grad Visoko nastavlja s realizacijom kapitalnih infrastrukturnih projekata usmjerenih na unapređenje kvaliteta...

Samo u BiH: Prijavio krađu, pa na kraju njega uhapsili

Banjalučka policija podnijela je izvještaj protiv B.V. iz Laktaša zbog sumnje da...

Rad nedjeljom se vraća svugdje, pa i u BiH? – Sindikati se pozivaju na analize EU

Radnici u bosanskohercegovačkom entitetu Republika Srpska traže neradnu nedjelju. Generalni sekretar Saveza...

Zvizdić osudio pozive na saslušanje zaposlenika MC Srebrenica – Potočari

Zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Denis Zvizdić najoštrije...

Gradska uprava Visoko / Foto: Visokoin.com

Studenti, provjerite rezultate: Objavljena preliminarna lista stipendija Grada Visoko

Na osnovu raspisanog Konkursa za dodjelu stipendija redovnim studentima prvog i drugog...

U Visokom prijetio sugrađaninu smrću, policija ga odmah uhapsila

Dana 30.07.2026. godine, u 18,30 sati, u mjestu Malo Čajno, Grad Visoko,...