OPĆINA VISOKO: Uvođenje reda u korištenju državnog zemljišta

43

Općina Visoko, putem Službe za urbanizam, stambeno-komunalne poslove i katastar nekretnina, upućuje:

JAVNI POZIV

Pozivaju se građani općine Visoko koji na području općine Visoko po bilo kom osnovu posjeduju ili koriste privremene objekte za smještaj motornih vozila, odnosno garaže, da u roku od dva mjeseca od dana objave ovog poziva, odnosno do 10. maja 2015. godine ovoj Službi podnesu dokumentaciju koja može poslužiti kao dokazno sredstvo na osnovu kojeg koriste navedene objekte (rješenje, kupoprodajni ugovor ili drugi validan pravni osnov). Dokumentaciju dostaviti u ovjerenim fotokopijama.

Svrha prikupljanja navedene dokumentacije je utvrđivanje stanja zemljišta koje je u vlasništvu Općine Visoko i regulisanje daljeg korištenja, tj. uvođenje reda u trenutno neuređen sistem korištenja državnog zemljišta odnosno njegovog privremenog zauzimanja u vidu postavljanja garaža.

Sa licima koja podnesu tražene dokumente Općina Visoko će zaključiti ugovore o zakupu građevinskog zemljišta u državnoj svojini na određeno vrijeme.

Privremeni objekti- garaže za koje vlasnici/korisnici ne podnesu potrebnu dokumentaciju u navedenom roku, biti će uklonjeni bez prethodnog obavještenja.

Kontakt osoba: Faruk Mušinbegović, Služba za urbanizam, stambeno-komunalne poslove i katastar nekretnina, soba br. 32.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Grad Visoko nakon požara u Malom Čajnu: Slijede pojačane kontrole i krivične prijave

Povodom jučerašnjeg događaja u Mjesnoj zajednici Gračanica, naselje Malo Čajno, u Gradskoj...

U izraelskom napadu na Gazu ubijena šestočlana palestinska porodica

U izraelskom zračnom napadu izvedenom u utorak u gradu Gazi poginuli su...

Ovo je mladić koji je preminuo nakon udesa s romobilom u Sarajevu

Vitez je pogodila vijest o smrti Kenana Đelilovića (2001. – 2026.), koji...

Centar za kulturu, sport i informisanje Visoko raspisao konkurs

JAVNI OGLAS za popunu upražnjenog radnog mjesta JU „CENTAR ZA KULTURU, SPORT...

Incident u Hrvatskoj: Uhapšen vlasnik restorana koji je udario dječja kolica

Općina Primošten objavila je snimak incidenta u kojem su učestvovali vlasnik ugostiteljskog...

Amerikanci istražuju mogućnosti ulaganja u nekretnine u BiH

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić razgovarao je s otpravnikom poslova...

Sportski direktor Schalkea poslao jasno upozorenje Edinu Džeki

Ipak, odmor u Dubrovniku nakratko je prekinut zbog izuzetno važnog sastanka na...

Općinski sud - Visoko | Foto: Visokoin.com

Pravosnažno osuđen na 7 godina zatvora: Bježao od policije ukradenim vozilom i povrijedio policajca u Visokom

Kantonalni sud u Zenici, u žalbenom postupku, potvrdio je presudu Općinskog suda...