Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Operativna akcija “Kalish”: Na području Travnika velika zapljena droge, uhapšen 40-godišnjak

Operativna akcija “Kalish”: Na području Travnika velika zapljena droge, uhapšen 40-godišnjak

10

U nastavku pojačanih planskih aktivnosti koje su usmjerene na borbu protiv krivičnih djela iz oblasti zloupotrebe opojnih droga, policijski službenici Uprave policije MUP-a Srednjobosanskog kantona uspješno su realizovali operativno-taktičku akciju kodnog naziva “Kalish”.
Naime, danas u ranim jutarnjim satima, u saradnji sa nadležnim Kantonalnim tužilaštvom, policijski službenici Sektora kriminalističke policije, Jedinice za specijalističku podršku i timova za borbu protiv zloupotrebe opojnih droga, na osnovu naredbe Općinskog suda Travnik izvršili su pretrese šest stambenih i jednog ugostiteljskog objekta, koji se nalaze u mjestu Kalibunar, općina Travnik.


“Tokom pretresa pronađeno je i oduzeto oko 100 komada pvc vrećica različite veličine sa sadržajem bijele praškaste materije za koju se sumnja da je opojna droga speed, digitalna vaga za precizno mjerenje, kao i drugi predmeti koji se mogu dovesti u vezu sa izvršenjem ovih krivičnih djela. Prema načinu pakiranja navedene materije su bile namijenjene za uličnu prodaju, tako da su ovim aktivnostima službenici policije prekinuli još jedan lanac prodaje opojnih droga na svom području”, navode iz MUP-a SBK.

Zbog sumnje da je počinio krivično djelo “Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga” slobode je lišen M.K. rođen 1984.godine iz Travnika, protiv kojeg slijedi poduzimanje zakonom propisanih mjera i radnji u cilju dokazivanja predmetnog krivičnog djela.

“Ovakve i slične aktivnosti službenici policije će nastaviti i u narednom periodu”, dodaju iz MUP-a SBK.


Možda vas zanima

Visoko

Održana Izvještajno-izborna skupština Udruženja dobitnika najvećih ratnih priznanja grada Visoko

U Visokom je danas održana Izvještajno-izborna skupština Udruženja dobitnika najvećih ratnih priznanja...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Isak pravda fijasko specijalaca u Dubaiju: Nismo smjeli poslati najbolje ljude zbog

Federalna uprava policije (FUP) završila je na razočaravajućem 105. mjestu na prestižnom...

Magazin

Svadba “potopila” Titanic i postala najgledaniji film u hrvatskim kinima u historiji

Komedija Igora Šeregija u dvadeset je dana privukla 522.106 gledalaca i tako...

Bosna i HercegovinaVijesti

Vijeće ministara usvojilo Program reformi, ide u sjedište NATO-a

Vijeće ministara BiH, na prijedlog Komisije za saradnju s NATO-om BiH, jednoglasno...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Hayat, BN i ostali kanali vraćaju se na platformu Moja TV

Korisnici BH Telecoma uskoro će ponovo moći gledati programe komercijalnih televizija koji...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Pravosudna farsa oko F-Autocentra vodi do Slovenije?

Zaključkom Općinskog suda u Sarajevu od 30. januara ove godine naložen je...

Visoko

Izmjene režima saobraćaja u Podlugovima trajaće druži period

Zbog radova na sanaciji saobraćajnice i rekonstrukciji trotoara, od danas i naredni...

Crna HronikaVisoko

Dvije osobe iz Visokog uhapšene zbog nasilničkog ponašanja u Goduši

Dana 07.02.2026. godine, u 22,45 sati, u mjestu Goduša, lica: H.A., rođen...