Početna Bosna i Hercegovina OSCE najstrožije osudio govor mržnje i prijetnje Jasmina Mulahusića

OSCE najstrožije osudio govor mržnje i prijetnje Jasmina Mulahusića

28

Misija OSCE-a u Bosni i Hercegovini najstrožije osuđuje govor mržnje i prijetnje Jasmina Mulahusića koji nastavlja targetirati novinare i njihove porodice kroz seriju nasilničkih objava na društvenoj mreži Facebook, objavili su.

“Ovakve objave generišu druge neprijateljske komentare i potiču rizik da nasilje izađe izvan online okvira”, zaključili su iz OSCE-a i pozvali vlasti da u najskorije vrijeme istraže slučaj i obezbijede sigurnost novinara i novinarki u BiH.

Mulahusić je u nekoliko navrata pisao o članovima najuže porodice novinarke Al Jazeere Balkans Dalije Hasanbegović-Konaković, navodeći, između ostalog, da je njena sestra “udata za pravoslavca” i da je “napustila islam”, da je Dalija “završila Katolički školski centar”, da joj je “majka udata za Hrvata” i slično.

Mulahusićeve prijetnje i govor mržnje ranije su osudili BH Novinari.

Možda vas zanima

KOPRIVICA MILUTIN-MIRA 05.08.2026. u 16:00 sati

Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na Googleu

Novinarka televizije BN napadnuta kod Doboja: “Ženska osoba je skočila na mene, istrčala sam vrišteći”

Novinarka BN televizije Vesna Vukmirović fizički je napadnuta jutros, 4. augusta, u...

MUP KS predstavio helikoptersku jedinicu, a sada traži pilotske usluge: Spiskat će još 1,2 miliona KM

MUP Kantona Sarajevo donio je odluku o pokretanju postupka javne nabavke pilotskih...

Edin Džeko: Ovo vjerovatno jeste posljednja moja sezona

Iskusni napadač na press konferenciji je poručio da i sa 40 godina...

Održan sastanak o Novoj Željezari, pregovori se nastavljaju sutra

U sjedištu Vlade Federacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je održan...

Husić: Rudari su ginuli za državu i ne želimo sukobe, rudarima treba omogućiti ovjeru knjižica u ZDK

Nemogućnost ovjere zdravstvenih knjižica u Rudniku mrkog uglja Kakanj u Kakanju (RMU...

Kantonalni sud uvažio žalbu Sebije Izetbegović: Općinski sud Sarajevo ipak mora donijeti odluku po tužbi protiv UNSA

Kantonalni sud u Sarajevu ukinuo je odluku sutkinje Općinskog suda u Sarajevu...

JKP Visoko nabavilo novi kamion za odvoz otpada vrijedan 65.000 KM

Javno komunalno preduzeće Visoko nabavilo je novi kamion za prikupljanje i odvoz...