Početna Bosna i Hercegovina Osvanuli plakati džemata “Kula”: Muslimani nisu ludi da slave najluđu noć

Osvanuli plakati džemata “Kula”: Muslimani nisu ludi da slave najluđu noć

29

Članovi džemata “Kula” u blizini Tuzle postavili su nekoliko bilborda po Kalesiji i Živinicama povodom Nove godine, a poruka koju nose bilbordi je da muslimani ne trebaju slaviti ovaj praznik.

Na bilbordima je napisano “Muslimani nisu ludi da slave najluđu noć”, zatim “Čuvaj se Bradonje, on dolazi po našu djecu”, kao i “Ko poštiva Allahove propise, znak je čestita srca”.

Fotografije su objavljene na Facebook stranici džemata “Kula” uz opis: “Najnovije davetske aktivnosti našeg džemata. Postavili smo nekoliko džambo plakata povodom nastupajućih događaja”.

Nakon objavljivanja, fotografije su se u kratkom roku proširile po društvenim mrežama širom BiH i regije, a komentari su podijeljeni; od žestoke osude i neslaganja sa bilbordima ove vrste, do podrške i poziva za nastavak akcije.

Inače, džemat “Kula” je svrstan u jedan od 22 paradžemata u BiH koji je odbio potpisati Protokol i prihvatili uključenje u IZ BiH, nakon čega je svrstan na listu paradžemata.

Možda vas zanima

IstaknutoSport

U ponedjeljak dženaza Edinu Avdiću na sarajevskom groblju Bare

Legendarni komentator i sportski novinar Edin Avdić preminuo je u 47. godini...

Bosna i HercegovinaVijesti

Pojačan promet vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine

Pojačan je promet vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine na graničnim...

Sport

Zmajevi večeras protiv Paname: Barbarez pruža šansu novim snagama

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će u američkom St. Louisu odmjeriti...

Visoko

Gradonačelnik Ganić obišao radove u MZ Radovlje

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić obišao je danas mjesnu zajednicu Radovlje, gdje su...

IstaknutoSvijet

U Sent Luis stiže najveća džezva na svijetu

Bosanskohercegovačka tradicija bit će predstavljena u američkom gradu Sent Luisu uoči prijateljske...

Smrtovnice

ŠAHINOVIĆ (Rešad) MEHO 08.06.2026. u 18:00 sati

ŠAHINOVIĆ (Rešad) MEHO 05.06.2026. u 18:00 sati

Crna HronikaIstaknuto

Tužilaštvo o tragediji: Naložena obdukcija djeteta

Okružno javno tužilaštvo Banjaluka oglasilo se o tragediji u Banjaluci u kojoj...