Početna Svijet Otac i sin zbog parkinga brutalno pretukli čovjeka: Objavljen i snimak napada

Otac i sin zbog parkinga brutalno pretukli čovjeka: Objavljen i snimak napada

86

Policijska uprava splitsko-dalmatinska izvijestila je kako su nakon kriminalističkog istraživanja pritvorskom nadzorniku predali 78-godišnjaka i njegovog 45-godišnjeg sina zbog sumnje da su jučer oko podne u Murvici na otoku Braču zbog nesuglasica oko parkiranja i korištenja puta napali 58-godišnjaka, piše Dalmatinski portal.

Sina sumnjiče da ga je više puta udario metalnom šipkom, dok ga je otac oštrim predmetom – odvijačem okrznuo po abdomenu. Prijavljeni su za tešku tjelesnu povredu, a policija ih je predala pritvorskom nadzorniku jer su, kako navode, ranije evidentirani kao počinitelji krivičnih djela i prekršaja s elementima nasilja.

Napadnuti Boris Kašljević kaže za Dalmatinski portal da već duže ima problema s osumnjičenicima, ocem i sinom Smiljenkom i Pjerinom Pavišićem i da ovo nije prvi događaj radi kojeg je u Murvicu dolazila policija.

‘Prije dvije godine stari Pavišić mi je prijetio nožem i oštetio automobil. Jučer su me prvo verbalno napali kada sam suprugu i sina dovezao na plažu. Otišao sam poslije u mesara i ispred moje kuće me napao mlađi Pavišić. Prišao mi je s leđa i poprskao me sprejem. Sve mi je utrnulo. Onda me počeo šaketati, othrvao sam se nekako, došli su ljudi, rastavili nas.

Kasnije sam otišao po suprugu i sina. Bio je stariji sin sa mnom. Pojavili su se Pavišići, Pjerino sa šipkom i stari Smiljenko s odvijačem. Bilo je tu još ljudi. Pjerino me svom snagom udario šipkom, a i stari me poslije dohvatio. Krvavog su me prebacili najprije u bolnicu u Supetar, a potom gliserom u KBC Split. Jezivo je ovo. Teror u malom mjestu, ne znam što će se dogoditi idući put kada ih sretnem‘, priča Boris Kašljević, koji je dobio četiri punta na glavi i gips na ruci.

Početkom prošle godine Općinski sud u Splitu izdao je kazneni nalog protiv Smiljenka Pavišića kojim je osuđen na uslovnu kaznu od osam mjeseci s rokom kušnje od dvije godine za prijetnju i oštećenje tuđe stvari. U tom predmetu oštećenik je Boris Kašljević. U septembru 2022. Pavišić mu je rekao da će baciti bombu na njegovu porodicu i da će ih sve ubiti. Mahao je preklopnim nožem. Nogom je udario po blatobranu njegovog vozila napravivši štetu od 450 eura. Pavišić je prigovorio na kazneni nalog pa je cijela stvar prebačena u raspravnu dvoranu nakon potvrđivanja optužnice. Rasprava još nije zakazana.

Smiljenko Pavišić je već osuđen za napad na N. M. u julu 2020. Nakon što se ovaj fizički sukobio s njegovim sinom potegao je na njega kosir. Zahvatio ga je po desnoj sljepoočnici. Za pokušaj nanošenja teške tjelesne povrede osuđen je na šest mjeseci uslovno s rokom kušnje od dvije godine. Presuda je pravomoćna, piše Dalmatinski portal.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Udala se jedna od najboljih bh. košarkašica

Jedna od najboljih bh. košarkašica posljednjih godina, Melisa Brčaninović (27) udala se...

Izvoz piletine hvata zamah, živinari iz BiH saniraju posljedice zabrane

Iako su velike količine piletine ostale neprodate tokom četvoromjesečne zabrane izvoza ovog...

FBiH troši sve više dizela: Gorivo čini više od 70 posto uvoza naftnih proizvoda

Bruto proizvodnja električne energije u Federaciji Bosne i Hercegovine u junu 2026....

Goduša kod Visokog: Uhapšen zbog ucjene i neovlaštenog snimanja

Policijski službenici Sektora kriminalističke policije Uprave policije MUP-a Zeničko-dobojskog kantona izvršili su...

Stranke imaju rok do 5. augusta za predaju kompenzacijskih listi za Opće izbore

U skladu s Uputstvom o rokovima i redoslijedu izbornih aktivnosti neposrednih izbora...

BiH ulazi u najtopliji vikend ovog ljeta, objavljeni detalji

U Bosni i Hercegovini se u petak i dane vikenda očekuje sunčano...

Tek otvoren, a oštećen: Na obnovljenom mostu polomljene daske od 2.000 KM

Most Ars Aevi na Vilsonovom šetalištu od danas, 30. maja, ponovo je...

U Drežnici obilježen Dan sjećanja na šehide

Dan sjećanja na šehide Drežnice obilježen je u srijedu navečer prigodnim kulturno-vjerskim...