Početna Bosna i Hercegovina Otac monstrum: Ubio četveromjesečnog sina jer je plakao i nije htio jesti!

Otac monstrum: Ubio četveromjesečnog sina jer je plakao i nije htio jesti!

7

Sarajevska policija privela je jučer nevjenčane supružnike Eldara Leđena (21) i Indiru P. (20) zbog sumnje da se mogu dovesti u vezu s ubistvom svog četveromjesečnog sina, koji je umro u subotu zbog teških ozlijeda glave, priopćeno je iz Ministarstva unutarnjih poslova Kantona Sarajevo.

Kako Avaz neslužbeno saznaje, otac bebe priznao je ubistvo u Policijskoj upravi Novi Grad, a majka je puštena na slobodu, nakon što je saslušana u svojstvu svjedoka.

Leđen je, kako navode policijski izvori, inspektorima kazao da je u subotu čuvao sina, a supruga je bila na poslu. Htio je nahraniti dijete, a dijete nije htjelo jesti i plakalo je. To ga je iznerviralo pa je bebu bacio na fotelju. No, fotelja ima drvene drške i dijete je udarilo glavom i ostalo bez svijesti. Prema njegovoj izjavi, pokušao je djetetu dati umjetno disanje i umivao ga je, ali dijete nije reagiralo. Pozvao je suprugu i navodno joj samo kazao da dijete nije dobro.

Potom je pozvao Hitnu pomoć i kazao da se beba, dok ju je hranio, zagrcnula i prestala disati. Ekipa Hitne pomoći uputila se ka kući u ulici Avde Hodžića u naselju Švrakino Selo, a kada je stigli, otac djeteta već ju je čekao na ulici, s djetetom u naručju zamotanim u deku.


– Naša ekipa uzela je dijete od oca. Utvrdili su da je dijete bez svijesti, da ne diše i nema pulsa. Pokušali su reanimaciju, kako je to navedeno u standardima i protokolima, ali, nažalost nije bilo rezultata – kazala je kratko u izjavi za “Avaz” Sena Softić-Taljanović, direktorica Zavoda za hitnu medicinsku pomoć KS.

Kako saznaje sarajevski list od izvora bliskog istrazi, liječnicima Hitne pomoći bila je sumnjiva smrt djeteta, jer su uočili hematome na čelu, licu, vratu i grudnom košu. Dijete je imalo i krvi u nosu i ustima. Roditelji su, navodno, liječnicima Hitne pomoći obrazložili to riječima da je jednom od njih dva dana ranije dijete ispalo. No, ipak su obavijestili policiju i Tužiteljstvo KS, a postupajući tužitelj naredio je da se obavi obdukcija djeteta. Hamza Žujo, vještak medicinske struke, obdukciju je obavio jučer.

– Utvrdio sam da je smrt djeteta nastupila nasilnim putem i da je dijete preminulo usljed ozlijeda glave – kazao je Žujo.


Možda vas zanima

BiznisIstaknuto

Navala na pelet: Ograničenje cijena prestalo da važi 31. decembra, koliko trenutno košta po toni?

Povećana potražnja za ogrijevom, uključujući pelet, u ovom zimskom periodu rezultat je...

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com
VijestiVisoko

Slijedi zatopljenje: Temperature idu na plus 14

U centralnim, istočnim i sjevernim područjima Bosne, poslije podne, djelimično razvedravanje. Ponegdje...

Crna HronikaVijesti

U Sarajevu pronađeno oko kilogram droge

Pripadnici Odjeljenja za borbu protiv zloupotrebe opojnih droga MUP-a Kantona Sarajevo su...

Bosna i HercegovinaVijesti

Šerak: Na konkurse u ViK-u se ne javlja niko

Direktor KJKP Vodovod i kanalizacija Adnan Šerak izjavio je da su radnici...

Bosna i HercegovinaVijesti

Raste dječiji doplatak u FBiH: Evo koliko će iznositi od narednog mjeseca

Isplata federalnog dječijeg doplatka za decembar 2025. godine je pokrenuta, potvrdio je...

Bosna i HercegovinaVijesti

Islamska zajednica iznijela stav o osnivanju “Bosanske pravoslavne crkve”

Nakon objave na društvenim mrežama bivšeg reisul-uleme dr. Mustafe ef. Cerića o...

Crna Hronika

Tragedija u Zenici: Pronađeno tijelo starijeg muškarca na Kamberovića polju

Tijelo starijeg muškarca pronađeno je danas na Kamberovića polju, u Zenici. Dojavu...

IstaknutoVisoko

Mirza Ganić u posjeti Domu zdravlja: Počinje modernizacija i kadrovsko jačanje zdravstvene zaštite

Danas je gradonačelnik Ganić posjetio JU Dom zdravlja Visoko gdje je razgovarao...