OTAC PRETUČENOG SEDMOGODIŠNJAKA IZ TEŠNJA: “Moje dijete su bacili na pod i udarali ga, bio je životno ugrožen”

134

Novi slučaj vršnjačkog nasilja prijavljen je jučer u Tešnju. Tri učenika drugog razreda OŠ „Huso Hodžić“, navodno su, naočigled cijelog razreda bacili na pod, a potom šutirali vršnjaka iz razreda. Danas je za N1 govorio njegov otac, Haris Hundur, koji kaže da je sin uspješno operisan i da bi danas trebao kući.

“Moj sin je trenutno dobro i danas bi trebao izaći kući. Dogodilo se vršnjačko nasilje, moje dijete su uzeli za vrat i bacili i potom uputili prema njemu više udaraca. Najviše me boli što nisam obaviješteni na vrijeme, nije se djelovalo pravovremeno. To se desilo oko 11 sati, tek oko 3 sata smo dobili poziv i obaviješteni smo. Nisu poštovali protokol”, kazao je.

Kaža da je na sinu primijetio prestrašen pogled i strah kada je došao iz škole.

“Sin nam je počeo pričati šta se dogodilo, imao je preplašen pogled i zaustavio sam ga. Zvao sam jednog od roditelja da kaze da popriča sa svojim djetetom. Tek jasnu sliku sam dobio u petak poslijepodne nakon što sam zamolio druge roditelje da ispitaju djecu”.

“Najviše me boli što nam niko nije jasno rekao šta se dogodilo”, dodao je.

Posebno ga boli to što direktor škole tvrdi da nije znao da događaj.

“Boli to jer je škola mjesto u kojem tražite zaštitu za dijete. Boli to kada pitate direktora nakon osam dana šta se dogodilo, on kaže da ne zna. Ja tu ne osjećam zaštitu i vidim nesigurnost društva. Kako da je poslije ovog imam povjerenje u njih?

Podsjetimo, dva dana nakon incidenta dječak se roditeljima počeo žaliti na jake bolove u stomaku.

“To znači da je od prevelikog stresa nastao čir, pukao i izlio se gdje je moglo doći do fatalnog ishoda. Vjerujte, medicinski sam radnik, ali u životu nisam vidio da se dijete tako grči od tolikih bolova. Taj sat i nešto koliko je operacija trajala mi nismo znali da li će naše dijete živo ostati”, rekao je otac dječaka ranije za medije.

Možda vas zanima

Vlada ZDK nagradila učenike generacije osnovnih i srednjih škola

Premijer Zeničko-dobojskog kantona Nezir Pivić i ministar za obrazovanje, nauku, kulturu i...

Aerodrom Sarajevo u usponu: Preko 2,2 miliona putnika u 2025.

Na sjednici Skupštine J.P. Međunarodni aerodrom „Sarajevo“ d.o.o. Sarajevo, u utorak, usvojen...

Otkriveno ko je par čije su snimke šokirale svijet: Zaručili se, a onda ih uhapsili

Ruski par, 33-godišnja Angela Nikolau i 32-godišnji Ivan Beerkus, uhićen je u...

Forto: Historijskih šest miliona KM za BHRT

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine danas je, na prijedlog ministra komunikacija i...

Amir Pašić Faćo osuđen na dvije godine i osam mjeseci zatvora zbog verbalnog zlostavljanja

Općinski sud u Sarajevu danas je donio prvostepenu presudu kojom je Amir...

Vlada RS: Kazna zatvora za isticanje simbola ARBiH i veličanje ustaštva

Vlada Republike Srpske utvrdila je danas, na 17. sjednici održanoj u Banjoj...

Sramotna provokacija Dodika: Hvala Ameriko!

Milorad Dodik, smijenjeni predsjednik Republike Srpske, kojem je i dalje ostala funkcija...

MILJENKO BUNTIĆ 02.07.2026. u 14:30 sati

MILJENKO BUNTIĆ 02.07.2026. u 14:30 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na...