Početna Bosna i Hercegovina OTKRIVAMO: USKORO SMJENA VAHIDINA MUNJIĆA I IMENOVANJA SVEVLADA HOFFMANA ZA DIREKTORA FUP-A

OTKRIVAMO: USKORO SMJENA VAHIDINA MUNJIĆA I IMENOVANJA SVEVLADA HOFFMANA ZA DIREKTORA FUP-A

40

I percepcija međunarodnih faktora u BiH koja za predmet ima pažnju nad policijsko- pravosudnim aparatom u F BiH, odnosno cijeloj BiH, ukazuje da je u najmanju ruku krajnje zabrinjavajući trend kojim ide mandat ministra Ministarstva unutarnjih poslova F BiH Rame Isaka, koji je na grub nepotistički način preko Vlade F BiH uhljebio sina Rusmira Isaka na mjesto direktora KPZ Zenica, bez bilo kakvih referenci, i v.d. direktora Federalne uprave policije Vahidina Munjića koji je nezakonito uspostavljen na tu funkciju suprotno Zakonu o unutarnjim poslovima F BiH o čemu Tužilaštvo Kantona Sarajevo provodi istražne radnje.

Analiza ukazuje da su, a nakon čega su po prethodnom inkriminiranom dogovoru, da iz šikaniraju mnoge pripadnike FUP-e i nad njima osvetu i odmazdu izvrše, Munjić i Isak nezakonito posmijenjivali, premjestili, odnosno kako oni kažu očistili tj. ,,pomeli,, i degradirali najbolje kadrove FUP-e, bez bilo kakvog pravnog ili čvrstog zakonskog uporišta – sve kadrove koji su jednostavno smetali njima, a i politikama koje su predstavljali dvojac Munjić – Isak.

Mandat imenovanog dvojca od strane Isaka korišten je da se obustave i posuše sve istrage protiv njega i njemu bliskih suradnika i srodnika, da se preuzme rudnik Kakanj, sarajevski Aerodrom, KPZ Zenica i drugi resursi koje očekuje kao predmet političke trgovine, da se iz šikaniraju, premjeste, posmijenjuju i degradiraju najbolji inspektori FUP-e, a na šta sve je šutio Munjić provodeći naloge i upute Rame Isaka i politike, dok je Munjić ionako opterećen istragom za ratne zločine u Olovu, kao i drugim istragama u Tužilaštvu KS i Tužilaštvu BiH, o čemu smo pisali!

Nakon obračuna unutar kuće – FUP-e, odnosno provedene samovolje, privatizovani FUP i F MUP koji predstavlja političku Raminu i ciganjsku ,,Snagu naroda,, a ne javni servis građana krenuli su u dokumentovanje svih onih koji mogu smetati ministru i njegovoj ,,opciji,, pa se tako na udaru i u otvaranju failova našli i pojedini tužioci počev od glavnog tužioca BiH Milanka Kajganića, stranačkih kolega Čampara, Nikšić, Konaković, Ademović, kadrova HDZ-a, kadrova SBB-a sa područja ZDK kantona, pa do predsjednika RS-a Milorada Dodika, ministra sigurnosti BiH Nenada Nešića, pa i direktora BIA-e Aleksandra Vulina. Na koncu svega buduća meta napada su i svi novinari i mediji koji pokazuju kritički osvrt na rad FUP-a i F MUP-a i njihovih rukovoditelja.

Jednostavno, kako stvari stoje na pomolu je razlaz u koalicionom kapacitetu Vlade F BIH jer već skoro petu godinu bez direktora FUP-e koji treba da dolazi iz reda hrvatskog naroda, aktuelna kadrovska i politička elita FUP-a i F MUP-a ne predstavljaju građansku policijsku agenciju, već jednostranačku i jednonacionalnu ,,miliciju,, Rame Isaka. Saznanja ukazuju da su u toku zahtjevi prema predstavnicima Hrvatskog naroda za smjenu v.d. direktora FUP-e Vahidina Munjića i imenovanja Svevlada Hoffmana za direktora FUP-e, obzirom da ministar F MUP-a Ramo Isak dolazi iz reda Bošnjaka, pa pozicija direktora FUP-e treba po pravilu pripasti Hrvatima, obzirom da je Munjiću dva puta na po tri mjeseca, kao Bošnjaku, produžen mandat.

To pokazuje i nedavni sastanak Dragana Čovića sa Trojkom, kada je Čović, lider HDZ-a BiH, iznio zahtjev da želi poziciju direktora Federalne uprave policije piše Podlupom.

Možda vas zanima

Visoko

Muslimani večeras dočekuju 1448. hidžretsku Novu godinu

Pojavom mladog polumjeseca večeras, 15. juna, muslimani širom svijeta dočekat će Novu...

Crna Hronika

Umro Branislav Janjić, jedan od aktera mafijaškog obračuna na Vracama

Sedam dana nakon pucnjave u Spomen-parku Vraca u Sarajevu, preminuo je Branislav...

Visoko

Visoko: Muškarac lišen slobode zbog posjedovanje droge

Dana 14.06.2026. godine, u 15,30 sati, u mjestu Donja Zimča, od strane...

Visoko

JKP Visoko najavio prekide u vodosnabdijevanju: Ova naselja danas ostaju bez vode

Obavještavamo korisnike komunalnih usluga Grada Visoko da Služba za poslove vodovoda i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Duga kolona vozila na izlazu iz BiH i na ulazu u Hrvatsku

Na putevima u Bosni i Hercegovini saobraća se po suhom i mjestimično...

Bosna i HercegovinaVijesti

Širom zemlje mogući pljuskovi i grmljavina, na jugu do 31 stepen

U Bosni i Hercegovini danas promjenljivo i nestabilno vrijeme. Lokalni pljuskovi sa...

Biznis

Lakić otkrio velike planove: Federacija BiH razvija prvi domaći dron i još tri nova proizvoda

Federacija Bosne i Hercegovine razvija četiri nova proizvoda u okviru namjenske industrije,...

Crna Hronika

Preminula Leđiba Ravlić, osuđena na 45 godina zatvora za ubistvo Nermine Krajine

Leđiba Ravlić, koja je bila osuđena na 45 godina zatvora zbog ubistva...