Početna Bosna i Hercegovina Pedofilu iz B. Gradiške 12 godina zatvora zbog seksualnog nasilja nad troje djece

Pedofilu iz B. Gradiške 12 godina zatvora zbog seksualnog nasilja nad troje djece

10

Vrhovni sud Republike Srpske pravosnažno je osudio Milana Opačića iz Bosanske Gradiške na 12 godina i tri mjeseca zatvora zbog polnog nasilja nad troje maloljetne djece, uzrasta od sedam do 11 godina.

Sekretar Vrhovnog suda RS Jelena Despotović istakla je da je presuda izrečena nakon što je potvrđena prvostepena presuda banjalučkog Okružnog suda, prenose Novosti.

Opačić je proglašen krivim za produženo krivično djelo polnog nasilja nad djetetom, te za krivično djelo zadovoljenje polnih strasti pred drugim.


– Za tri produžena krivična djela polnog nasilja nad djetetom sud je optuženom izrekao kazne od po pet godina zatvora, dok je za krivično djelo zadovoljenja polnih strasti pred drugima izrekao kaznu od šest mjeseci zatvora. Izrečene kazne objedinjene su u jedinstvenu od 12 godina i tri mjeseca zatvora”, navodi se u presudi.

To praktično znači da je Opačić svaku od žrtava u više navrata napastvovao i seksualno zlostavljao. U presudi se navodi da je zlostavljanje počinjeno u periodu od juna 2016. do 17. maja prošle godine i to na štetu troje maloljetne djece, uzrasta od sedam do 11 godina.


Možda vas zanima

BiznisIstaknuto

Sjajan rezultat bh. namjenske industrije: Izvoz povećan skoro osam puta u zadnjih pet godina

Metalska i elektro industrija BiH ostvarila je u 2025. godini izvoz od...

Visoko

Direktor Dženan Rezaković iz kuhinje Medrese: 800 obroka dnevno za učenike

Direktor Dženan Rezaković oglasio se putem društvenih mreža javljajući se uživo iz...

Bosna i HercegovinaVijesti

Svjetska banka odobrila 81,7 miliona eura za modernizaciju puta Foča – Šćepan Polje

Odbor direktora Svjetske banke potvrdio je kreditni aranžman u vrijednosti 81,7 miliona...

Biznis

Trgovinski deficit FBiH u januaru 2026. iznosio 511.698.000 KM

Federacija BiH je u januaru 2026. ostvarila izvoz u ukupnoj vrijednosti 734.454.000...

Grad Visoko (Foto: Visokoin.com)
Visoko

Vlada FBiH proglasila 2. mart neradnim danom

Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić nakon konsultacija s resornim ministrom...

Sport

Statističari ponizili Zrinjski: Evo kolike su mu šanse da izbaci Crystal Palace

Uprkos tome što ima aktivan rezultat iz prve utakmice protiv Crystal Palacea...

Visoko

Podrška domaćoj proizvodnji: Ministar Čajić posjetio uspješne farme u Visokom

Ministar za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Zeničko-dobojskog kantona Jasmin Čajić sa svojim...

Crna HronikaIstaknuto

Irfan Karić na ročištu: Ovo je jedina mrlja u mom životu, našao sam se na pogrešnom mjestu

Tužilaštvo Kantona Sarajevo predložilo je Općinskom sudu određivanje jednomjesečnog pritvora Irfanu Kariću,...