Pojačan intenzitet saobraćaja na sjevernim graničnim prijelazima BiH

285

Pojačan je intenzitet saobraćaja na sjevernim graničnim prijelazima Bosne i Hercegovine, posebno na graničnim prelazima Izačić, Velika Kladuša, Kostajnica, Gradina, Gradiška, Brod i Orašje. Zbog predstojećih praznika, kao i činjenice da je posljednji radni dan u sedmici, očekuje se daljnje povećanje gužvi tokom dana, saopćeno je iz BIHAMK-a.

Pored graničnih prijelaza, u većem dijelu naše zemlje saobraćaj je pojačan, ali bez većih zastoja. Magla i niska oblačnost mjestimično smanjuju vidljivost, posebno u kotlinama, što je dodatni razlog za oprez.

Zbog većeg oštećenja, na magistralnoj cesti Tuzla-Bijeljina (Banj Brdo – u blizini mjesta Seljublje) putnička vozila saobraćaju otežano, dok je za teretna vozila saobraćaj obustavljen.

Zbog klizišta, obustavljen je saobraćaj za sva vozila na regionalnoj cesti R-456 Zvornik-Priboj, u mjestu Goduš.

Zabranjeno je kretanje svih vozila preko mosta na magistralnoj cesti Dobro Polje-Miljevina. Vozila ukupne mase do 3,5 tone mogu koristiti puteve preko Grepka ili Kalinovika (ima 19 km makadamske ceste), dok teretna vozila moraju saobraćati preko Rogatice i Ustiprače.

Zbog izvođenja radova na sanaciji kolovoza na dionici autoceste A-1 Kakanj-Lašva, u dužini od 3 km zatvorena je lijeva strana autoceste. Za vrijeme radova vozila se usmjeravaju dvosmjerno-desnom stranom, smjer Lašva-Kakanj.

Na dionicama autoceste A-1 Sarajevo sjever-Podlugovi i A-1 Sarajevo zapad-Lepenica je saobraćaj preusmjeren u preticajnu traku, zbog izvođenja neophodnih radova.

Zbog radova na sanaciji dilatacija na mostu na magistralnoj cesti M-17 Konjic-Tarčin (prije tunela Bradina), saobraćaj je preusmjeren iz vozne u preticajnu traku.

Zbog registracije putnika po novom sistemu izlaska i ulaska u zemlje Evropske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prelazima.

Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2. 12. 2025. godine granični prijelaz Karakaj je otvoren za sve kategorije vozila. Na graničnom prelazu Šepak zabranjen je saobraćaj za sva teretna vozila.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Novi način glasanja zbunjuje birače, očekuje se rekordan broj nevažećih listića

S obzirom na uvođenje novih tehnologija u izborni proces glasanje na sam...

Nikola Vasilj zvanično predstavljen u saudijskom Diriyahu

Bosanskohercegovački reprezentativni golman Nikola Vasilj zvanično je predstavljen kao novi član saudijskog...

Vlada ZDK donijela odluku o pokretanju procedure za prijem 105 novih policijskih službenika

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je na današnjoj sjednici, kojom je predsjedavao premijer...

Nesvakidašnji slučaj u BiH: Učeniku prijeti zatvor jer je prepisivao na ispitu

Opštinski sud u Livnu potvrdio je optužnicu protiv A.L. (19), kojeg terete...

SAD ukinuo carine Srbiji, opozicija: Vučić nema nikakve zasluge za ovo

Sjedinjene Američke Države ukinule su carine na uvoz robe iz Srbije, a...

Na zagrebačkom aerodromu policija pronašla 15 kg droge

Zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 32-godišnjom državljankom Španjolske koju sumnjiči...

Hakeri obožavaju ovu postavku na mobitelima, a većina korisnika je ne isključuje

Bluetooth je postao nezaobilazan dio svakodnevice – koristimo ga za slušalice, satove,...

Optužen zbog prodaje vozila na crno, imaju i prepiske sa OLX-a

Osnovni sud u Derventi potvrdio je optužnicu protiv D.V. (31), a terete...