Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Policajac MUP-a KS spasio dvogodišnjaka s prozora na 6. spratu u Sarajevu: Bio sam sa sestrom (4) u stanu

Policajac MUP-a KS spasio dvogodišnjaka s prozora na 6. spratu u Sarajevu: Bio sam sa sestrom (4) u stanu

47

U sarajevskom naselju Grbavica jučer u poslijepodnevnim satima je zahvaljujući komšijama, ali prije svega policajcima MUP-a KS i vatrogascima, spriječena tragedija. Žena koja se nalazila u parku u blizini zgrade u kojoj se sve dešavalo, ugledala je dijete koje stoji na vanjskom dijelu prozora na 6. spratu, saznaje N1. Odmah je pozvala policiju i hitnu pomoć.

Sve se odvijalo iza 18 sati. Na mjesto događaja (koje nećemo objavljivati radi zaštite maloljetne djece) brzo su stigli policijski službenici, vatrogasci i ekipa Hitne pomoći.

Dijete je stajalo na prozoru 6. sprata. Vatrogasci su koristili i dizalicu, ali su pripremili i deku u slučaju da dijete padne, kazali su očevici za N1.

Policijski službenik MUP-a Kantona Sarajevo je otrčao do stana zajedno s vatrogascima koji su razvalili stan da uđu. Sve vrijeme su se obraćali dječaku govoreći mu da se ne pomjera, da se smiri, i da će mu “kupiti čokoladicu”.

Šok pri ulasku u stan
Po ulasku u stan uslijedio je još jedan šok. Dvogodišnjak je bio sam u stanu sa sestrom koja ime oko 4 godine. Na podu je bila hrana.

Zahvaljujući pribranosti policijskog službenika, dijete je spašeno. Iskoristio je trenutak kada se dijete okrenulo i uhvatio ga je, kazali su očevici za N1.

Veliki broj stanara ovog naselja okupio se ispred zgrade i gledali su s nevjericom šta se dešava. Uslijedile su dirljive scene gdje su i policajci i vatrogasci od šoka i prizora, ali i sreće jer se tragedija spriječila, plakali.

Potraga za majkom
Uslijedila je potraga za roditeljima, ali je utvrđeno da s djecom živi majka. Bili su podstanari u tom stanu, saznaje N1. Utvrđeno je da je majka dvogodišnjeg sina i čestverogodišnju kćerku ostavila same u stanu, s otvorenim prozorom i na pola puštenom vanjskom roletnom. Satima se je pokušali pronaći. Na mjesto je došla i socijalna radnica, a policijski službenik je donio i hranu za djecu. Komšije nisu poznavale majku niti su slutile da se u stanu nalaze djeca. Ekipa Hitne pomoći je pregledala djecu.

U večernjim satima, oko 21 sat, pojavila se i majka koju su zajedno sa djecom u prisustvu socijalne radnice odveli, saznaje N1.

Komšije su izrazile veliku zahvalnost policiji i vatrogascima koji su hrabro postupili i spasili djecu.

Možda vas zanima

BURIĆ (Jusuf) ENVER 15.08.2026. u 18:00 sati

Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na Googleu

Duraković traži reakciju nadležnih institucija zbog događaja na vašaru u Bratuncu

Potpredsjednik Republike Srpske Ćamil Duraković oglasio se na platformi X povodom sinoćnjih...

Džeko izazvao pomamu u Schalkeu, a otkrio i zanimljiv detalj: “Malo sam sramežljiv”

Edin Džeko za veoma kratko vrijeme postao je jedan od najvećih miljenika...

Borac nakon jedanaesteraca prošao u play off Konferencijske lige

Prvak Bosne i Hercegovine Borac Banja Luka sinoć je, u okviru 3....

Saobraćajna nesreća u Hercegovini: Teško povrijeđen maloljetni motociklista

U saobraćajnoj nesreći koja se u četvrtak, 13. augusta, dogodila na regionalnoj...

Skandalozni snimci iz Bratunca: Masa u transu pjevala pjesmu ‘Ne volim te Alija’, prisustvovao i bivši ministar Nešić

Na tradicionalnom vašaru „Makivije Bratunac 2026“, koji se održava pod sloganom „Veliki...

Tabaković nakon hat-tricka: Kao napadaču, golovi su moj posao

Haris Tabaković bio je junak Salzburga u remiju 3:3 protiv Pafosa, postigavši...

Pretresen ministar zdravstva FBiH Nediljko Rimac: POSKOK mu oduzeo mobitel i računare

Pripadnici Posebnog odjela za suzbijanje organiziranog kriminala i korupcije (POSKOK) Federalnog tužilaštva...