Početna Bosna i Hercegovina Policija pretresa apartmane na Bjelašnici koji su predmet istrage

Policija pretresa apartmane na Bjelašnici koji su predmet istrage

50

Policijski službenici SIPA-e od jutros provode akciju “Incitat” u sklopu koje se vrše pretresi na najmanje 12 lokacija u Kantonu Sarajevo. Kako saznaje N1, SIPA je trenutno i na Bjelašnici gdje se pretresaju apartmani koji su predmet istrage.

Naime, riječ je o aparthotelu Aroma u kojima su pretresi zbog toga što je suština ovih pretresa zloupotreba državnog zemljišta na području Babinog dijela na Bjelašnici, a koja je pod privremenom zabranom raspolaganja.

Tačnije, osumnjičeni u ovoj akciji se terete da su prodavali, odnosno, kupovali državnu imovinu na ovom području.

Osim na Bjelašnici, SIPA pretresa i Općinu Trnovo jer je osumnjičen načelnik Ibro Berilo, zatim su i u preduzeću “LOK-PIL” čiji je direktor Adis Mulaosmanović također predmet istrage.

Pored njih osumnjičena je i Nađa Milišić, službenica Općine Trnovo i bliska saradnica načelnika Ibre Berila, a kod koje su u garaži pronađeni urbanistički planovi.

Prema našim saznanjima, osumnjičeni je i Nermin Demirović, bivši direktor Sarajevo šuma.

SIPA je i na KCUS-u budući da je tu prije nekoliko dana zbog zdravstvenog stanja hospitalizovan Ibro Berilo.

Iz Tužilaštva KS su se ranije oglasili navodeći da se radi o predmetu sistemske korupcije u sektoru gradnje i pranja novca.

Pretresi se vrše po nalogu Kantonalnog suda u Sarajevu i pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo a u saradnji sa policijskim službenicima Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.

Možda vas zanima

Novinarka televizije BN napadnuta kod Doboja: “Ženska osoba je skočila na mene, istrčala sam vrišteći”

Novinarka BN televizije Vesna Vukmirović fizički je napadnuta jutros, 4. augusta, u...

MUP KS predstavio helikoptersku jedinicu, a sada traži pilotske usluge: Spiskat će još 1,2 miliona KM

MUP Kantona Sarajevo donio je odluku o pokretanju postupka javne nabavke pilotskih...

Edin Džeko: Ovo vjerovatno jeste posljednja moja sezona

Iskusni napadač na press konferenciji je poručio da i sa 40 godina...

Održan sastanak o Novoj Željezari, pregovori se nastavljaju sutra

U sjedištu Vlade Federacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je održan...

Husić: Rudari su ginuli za državu i ne želimo sukobe, rudarima treba omogućiti ovjeru knjižica u ZDK

Nemogućnost ovjere zdravstvenih knjižica u Rudniku mrkog uglja Kakanj u Kakanju (RMU...

Kantonalni sud uvažio žalbu Sebije Izetbegović: Općinski sud Sarajevo ipak mora donijeti odluku po tužbi protiv UNSA

Kantonalni sud u Sarajevu ukinuo je odluku sutkinje Općinskog suda u Sarajevu...

JKP Visoko nabavilo novi kamion za odvoz otpada vrijedan 65.000 KM

Javno komunalno preduzeće Visoko nabavilo je novi kamion za prikupljanje i odvoz...

Vatra guta šumu kod Kladnja: Požar zahvatio oko hektar površine

Požar koji je jutros izbio na lokalitetu naselja Pauč, na području općine...