Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika PONOĆNI INFO IZ FUCZ-a: U velikom odronu kamenja kod Mostara povrijeđene dvije osobe, automobili završili u vodi

PONOĆNI INFO IZ FUCZ-a: U velikom odronu kamenja kod Mostara povrijeđene dvije osobe, automobili završili u vodi

38

Povrijeđene su dvije osobe od kojih se jedna nalazila u čamcu koji je oboren prilikom pada odrona u rijeku i time prouzrokovao rast vodostaja i veliki val. Druga povrijeđena osoba se nalazila na obali u trenutku nesreće. Obje osobe su medicinski zbrinute, navodi se.

Dvije osobe povrijeđene su u aktiviranju klizišta u naselju Bijela kod Mostara.

Prema informacijama iz Federalne uprave civilne zaštite, do aktiviranja klizišta jedošlo u ranim večernjim satima, oko 18.30 sati, kada je velika količine kamena zbog miniranja kamenoloma završila u rijeci, prenosi Fena.

– Prilikom pada velika količina kamena je zatrpala automobile koji su se nalazili na cesti, dva automobila su završila u rijeci, dok se za jednim automobilom traga, jer se ne zna nalazi li se pod odronom ili u vodi. Na sreću, automobili su u vlasništvu planinara koji u trenutku nesreće nisu bili u istim. Prema trenutnim informacijama ljudskih žrtava nema – saopćeno je iz FUCZ-a.

Povrijeđene su dvije osobe od kojih se jedna nalazila u čamcu koji je oboren prilikom pada odrona u rijeku i time prouzrokovao rast vodostaja i veliki val. Druga povrijeđena osoba se nalazila na obali u trenutku nesreće. Obje osobe su medicinski zbrinute, navodi se.

Policija osigurava mjesto nesreće, istraga je prekinuta zbog noći i nastavit će se u ranim jutarnjim satima.

Možda vas zanima

IstaknutoSport

Edin Avdić ostat će upamćen i po priči o skraćenom filmu zbog polufinala NBA lige

Edin Avdić preminuo je jučer iznenada u 47. godini života, a vijest...

SvijetVijesti

Šerpa vodič pronađen kako puže prema baznom kampu na Mount Everestu

Šerpa vodič Dawa Sherpa pronađen je živ na Mount Everestu sedam dana...

Automobili

Poslije skoro 50 godina dobila vazdušni jastuk: Lada ne odustaje od Nive

Lada Niva Legend za 2026. godinu dobila je prvi vazdušni jastuk, novi...

Crna HronikaVisoko

Visočanin lišen slobode zbog posjedovanje opojne droge

Dana 03.06.2026.godine, u 10,50 sati, u ulici Ferhatovića, od strane službenika Policijske...

Sport

Zmajevi odradili prvi trening u St. Luisu pred duel s Panamom

„A“ reprezentativci Bosne i Hercegovine danas su odradili prvi trening u St....

IstaknutoSport

Bosanski hit osvaja svijet, “I am from Bosnia” postaje fudbalska himna

“I am from Bosnia, Take me to America” – uz puhačke instrumente,...

Sport

Mario Cvitanović više nije šef FK Sarajevo

Mario Cvitanović više nije šef stručnog štaba Fudbalskog kluba Sarajevo, potvrđeno je...

BiznisVijesti

Stiže novac za male privrede: Mijatović potpisuje danas ugovore

Federalni ministar razvoja, poduzetništva i obrta Vojin Mijatović danas će, u sjedištu...