Poraz Željezničara u posljednjoj sekundi: GOŠK kući s punim plijenom

Željezničar je nakon reprezentativcne pauze na kišovitoj Grbavici ugostio GOŠK iz Gabele. Plavi su imali prednost do 60. minute, ali na kraju su na nevjerovatan način izgubili utakmicu.

Dobro su Plavi ušli u meč. Dva dobra pokušaja imali su u uvodnih 10-ak minuta, oba puta je pokušao Andrija Drljo, nije uspio zabiti.

GOŠK je bio opasan u nekoliko situacija, a Gabeljani u 19. minuti propuštaju veliku šansu da povedu. Ramljak izlazi pred Muftića, golman domaćeg tima fenomenalno brani.

Nakon toga je uslijedio period poprilično mirne utakmice, a tišina na Grbavici prekinuta je u 33. minuti kada Željezničar dolazi do vodstva.

Bila je to jako dobra akcija Plavih po lijevoj strani. Lopta je došla do Nedima Mekića koji nakon blokiranog udarca iz drugog pokušaja pogađa protivničku mrežu za prednost Željezničara od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a prvu veliku šansu u nastavku ima ponovo domaći tim. U 50. minuti Krpić izlazi sam pred Bobića, ali golman gostiju fenomenalno brani i ostavlja svoj tim u igri.

Šest minuta kasnije nova šansa za Željezničar. Ćosić pokušava s 20-ak metara, lopta odlazi tik pored gola gostiju.

Kazna za promašaje stigla je u 60. minuti. Dosuđen je slobodan udarac za goste na 20-ak metara od gola. Domaći su protestovali, smatrali su da prekršaja nije bilo, a Dino Skorup pogađa majstorski za 1:1.

Novu nevjerovatnu šansu domaći propuštaju u 72. minuti. Nakon prekida s jednog metra Cocalić nije uspio poslati loptu u mrežu.

Dvije minute kasnije muk na Grbavici. Esmir Hasukić dobija loptu na lijevoj strani, prošetao se pored Kosorića i zatim sjajnim udarcem zabija za vodstvo gostiju od 2:1.

Pokušao je potom Željezničar doći do izjednačenja. Drljo je u 87. minuti ponovo u šansi, promašuje veliku priliku da izjednači.

A onda u prvoj minuti nadoknade zlatni džoker s klupe Dženan Haračić je u centru pažnje. Snažan šut Mekića Bobić loše odbija, na loptu je naletio Haračić i zabija za 2:2.

Imao je potom Turunjanin veliku šansu za domaće, ali nije uspio zabiti. Kazna stiže u posljednjim sekundama kada Nižić zabija za veliku pobjedu gostiju od 3:2 uz veliku pomoć Muftića.