Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika PORESKA UPRAVA RS Trideset i jedna firma prijavljena da je budžet oštetila za četiri miliona KM

PORESKA UPRAVA RS Trideset i jedna firma prijavljena da je budžet oštetila za četiri miliona KM

24

Posmatrajući uporedne podatke o radu Odjeljenja za istrage i obavještajne poslove u prvih deset mjeseci protekle i ove godine, može se primijetiti veće angažovanje

Inspektori istražitelji iz Odjeljenja za istrage i obavještajne poslove Poreske uprave Republike Srpske su u 10 mjeseci ove godine podnijeli tužilaštvima ukupno 31 izvještaj protiv firmi i u njima odgovornih lica, a zbog sumnje da su budžet RS oštetili za ukupno 4.011.928 KM.

Kako je potvrđeno Nezavisnim novinama, najviše izvještaja, njih 28, podneseno je zbog sumnje u utaju poreza i doprinosa, a ostatak za ostala krivična djela.

Tri izvještaja podnesena su Republičkom javnom tužilaštvu – Posebnom odjeljenju za suzbijanje korupcije i najtežih oblika privrednog kriminaliteta, 10 izvještaja Okružnom javnom tužilaštvu Banjaluka, osam bijeljinskom Tužilaštvu, šest Tužilaštvu u Istočnom Sarajevu, tri dobojskom, te jedan prijedorskom.

Posla za inspektore iz Odjeljenja za istrage i obavještajne poslove Poreske uprave Republike Srpske bilo je i po zahtjevu sudova i tužilaštava.

“Oni su od januara do oktobra ove godine, pored podnesenih izvještaja nadležnim tužilaštvima, radili i brojne druge poslove i zadatke, pa su tako, između ostalog, sproveli brojne radnje po zahtjevima sudova i tužilaštava, uzeli 158 izjava, izvršili 43 analize poslovanja preduzeća itd.”, rečeno je iz Poreske uprave RS.

Posmatrajući uporedne podatke o radu Odjeljenja za istrage i obavještajne poslove u prvih deset mjeseci protekle i ove godine, može se primijetiti veće angažovanje.

“Tako je za deset mjeseci prošle godine podneseno 26 izvještaja, dok je u ovoj podnesen 31 izvještaj”, kazali su iz Poreske uprave RS.

Možda vas zanima

Magazin

Šejla Zonić nakon dugo vremena srela daidžu Kemala Malovčića, a onda su zajedno zapjevali na svadbi

Pjevačica Šejla Zonić objavila je sinoć na društvenim mrežama kako je u...

Magazin

Prije 27 godina bh. glumac Davor Dujmović izvršio samoubistvo

Na današnji dan 1999. godine, bosanskohercegovački glumac Davor Dujmović izvršio je samoubistvo....

Biznis

Ljubuški rani krumpir bilježi prosječnu sezonu, cijene niže nego lani

Ljubuški rani krumpir, jedan od prvih poljoprivrednih proizvoda u Bosni i Hercegovini...

Bosna i HercegovinaVijesti

Požar na nepristupačnom terenu kod Jablanice još nije stavljen pod kontrolu

Šumski požar na području Pisvira kod Jablanice i dalje je aktivan, a...

Bosna i HercegovinaVijesti

Bosanci i Hercegovci u Austriji čuvaju identitet domovine

U austrijskom gradu Linzu večeras je održana tradicionalna manifestacija „Sevdah na Dunavu“,...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Dan bijelih traka: Sjećanje na 3.176 ubijenih Prijedorčana

Danas se obilježava Dan bijelih traka, u znak sjećanja na 3.176 ubijenih...

Sport

Vaso Bakočević šokantno nokautiran: Hrvatski borac na debiju jednim udarcem ugasio “Psiha”

Jedna od najvećih i najpopularnijih zvijezda regionalne borilačke scene, Vaso “Psycho” Bakočević,...

Smrtovnice

TOPALIĆ (Fehim) RAZIJA 01.06.2026. u 18:00 sati

TOPALIĆ (Fehim) RAZIJA 01.06.2026. u 18:00 sati