Početna Bosna i Hercegovina Potočari su dokaz kakve sve zločine čovjek može počiniti

Potočari su dokaz kakve sve zločine čovjek može počiniti

14

Salih bin Humejd, imam i hatib Mesdžidu-l-harema iz Mekke, predsjedavajući Uprave dva časna harema i bivši predsjednik Savjetodavne skupštine (Medžlis šura) Kraljevine Saudijske Arabije posjetio je danas Memorijalni centar u Potočarima.

Uz Humejda Potočare je posjetio i ambasador Saudijske Arabije u BiH Muhammed Al-Thakafi. Obišli su Memorijalni centar i sastali su se sa predstavnicama Udruženja “Majke Srebrenice“.

Humejd i Al-Thakafi su odali počast nevino stradalim žrtvama genocida u Srebrenice 1995. godine. Salih Bin Humejd je izrazio žaljenje zbog žrtvama koje su nevino stradale u Srebrenici.

”Ovo što vidim je tragično i tužno. Ovo je dokaz kakve zločine čovjek može počiniti u nedostatku zakona i pravde. Vjerujemo da su svi oni koji su pokopani u mezarju Memorijalnog centra šehidi kod dragog Boga. Oni su primjer žrtve muslimana na Božijem putu za svoju domovinu i svoju vijeru”, istakao je Humejd.


Predstavnice ”Majki Srebrenice” izrazile su zadovoljstvo jer su ovakve posjete njihova utjeha.

Hatidža Mehmedović, predsjednica Udruženja “Majke Srebrenice” istakla je da im ”ove posjete mnogo znače te da su one dokaz da one nisu same”.

Ranije danas su Humejd i Al-Thakafi posjetili Tuzlu gdje su obišli Behram-begovu medresu i Džamiju princa Abdullaha u Tuzli, koja je otvorena 2000. godine, a koja od danas nosi naziv džamija Kralja Abdullaha tačnije Džamija sluge dvaju harema Kralj Abdullah Bin Abdulah Aziz Ali Saud.

Tablu sa novim imenom otkrili su Humejd i Al-Thakafi.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

POKLON ZA DAN NEZAVISNOSTI: Vlada ZDK odlučila – 450 KM svima na budžetu

Vlada Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) donijela je odluku o isplati jednokratne pomoći-poklona svim...

Crna HronikaIstaknuto

U naselju Bukvik kod Brčkog izbio požar ogromnih razmjera, ima povrijeđenih

U naselju Bukvik kod Brčkog izbio je požar ogromnih razmjera koji je...

Gradsko vijeće VisokoVisoko

Održana 16. redovna sjednica Gradskog vijeća Visoko

Danas je održana 16. redovna sjednica Gradskog vijeća Visoko, na kojoj su...

Bosna i HercegovinaVijesti

Za zapošljavanje i profesionalnu rehabilitaciju osoba s invaliditetom 16,7 miliona KM

Fond za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom Federacije Bosne i...

Gradsko vijeće VisokoVisoko

NAKON NAPADA U ŠKOLI: Faris Lemeš pokrenuo pitanje sigurnosti građana

Vijećnik Gradskog vijeća Visoko, Faris Lemeš, na 16. sjednici Gradskog vijeća podnio...

Visoko

POLICIJA U VISOKOM LIŠILA SLOBODE JEDNO LICE: Droga pronađena prilikom kontrole vozila

Dana 26.02.2026. godine, u 20,50 sati, u ulici Čajengradska, od strane službenika...

Bosna i HercegovinaVijesti

Sindikat i Uprava Nove željezare Zenica traže hitnu podršku vlasti svih nivoa

Radnici Nove Željezare Zenica započeli su jutros protest ispred upravne zgrade, s...