Početna -Ne Propusti Potraga za bh. državljaninom koji je pobjegao iz “najmanjeg zatvora na svijetu”

Potraga za bh. državljaninom koji je pobjegao iz “najmanjeg zatvora na svijetu”

34

Protekle sedmice iz zatvora Cappuccini u San Marinu pobjegla su dvojica osuđenika – Italijan Achille Lia i bh. državljanin Albano Ahmetović.

Obojica su služili kaznu zbog krađe – Lia je služio 12-mjesečnu, a Ahmetović 18-mjesečnu kaznu, prenose italijanski mediji.

Inače, Cappuccini se smatra najmanjim svjetskim zatvorom jer u šest ćelija na dvije etaže prima svega 14 osuđenika.

Nekonvencionalan status zatvora, koji je ujedno i objekt pod zaštitom UNESCO-a, pomogao je u bijegu dvojice zatvorenika koji su pretukli stražara.

Akcija italijanske u petak je dovela do hapšenja 50-godišnjeg Achillea Liae na području Forlija, središta pokrajine Forli-Cesena.

Još uvijek traje intenzivna potraga za 32-godišnim Albanom Ahmetovićem za kojeg se pretpostavlja da je utočište pronašao iu nekom nomadskih naselja u regiji Emilia-Romagna.

Možda vas zanima

Sport

Poznati detalji: Schalke ponudio novi ugovor Džeki

Schalke 04 je Edinu Džeki ponudio novi ugovor, a od njegove odluke...

Magazin

Emotivna objava Dine Bešlića rastužila mnoge: Majko, ostadoh ti sam

Dino Bešlić, sin Halida i Sejde, oglasio se tužnom objavom nakon što...

Biznis

Sarajevski aerodrom obilježava 57 godina rasta, razvoja i povjerenja putnika i bilježi rekord u maju

Međunarodni aerodrom Sarajevo danas obilježava 57 godina od svečanog otvaranja Aerodroma Sarajevo-Ilidža...

BiznisVisoko

Velika investicija u Visokom: Neimax ulaže u proširenje proizvodnje kartonske ambalaže

Kompanija Neimax realizuje jednu od najvećih investicija u domaćoj industriji ambalaže, a...

Magazin

Počeo peti Sarajevo Photography Festival

Peti Sarajevo Photography Festival, jedan od najznačajnijih događaja te vrste u regionu,...

IstaknutoSport

Amra ispratila Džeku: Ovaj uspjeh pripada i onima koji su te čekali da se vratiš kući

Supruga kapitena fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Amra Džeko, objavila je poruku...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Poznato koliko sada iznose dnevnice državnih službenika u FBiH

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine usvojila je izmjene Uredbe o naknadama troškova...