Početna Bosna i Hercegovina Potvrđena još jedna optužnica protiv Zorana Čegara: Šamarao radnika, kolegu iz FUP-a udarao pesnicom

Potvrđena još jedna optužnica protiv Zorana Čegara: Šamarao radnika, kolegu iz FUP-a udarao pesnicom

65

Općinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu Tužilaštva Kantona Sarajevo protiv Zorana Čegara zbog krivičnih djela zlostavljanje u obavljanju službe i nanošenje lake tjelesne povrede, opotvrdil ioej Tužilaštvo KS.

“Optuženi se tereti da je 10. januara 2022. godine, oko 10 sati i 10 minuta, tada kao načelnik Sektora unformisane policije u FUP-u, prišao radniku na parkingu u općini Stari Grad, gdje je ranije sa kolegama parkirao službeni automobil.


Nakon što ga je radnik pitao zašto je parkirao službeni automobil tako da je zagradio drugo vozilo, optuženi mu je rekao da se odmakne te mu zatražio dokumente, govoreći da će ga procesuirati. Oštećeni je rekao da nema dokumente, nakon čega je došlo do rasprave, prilikom koje je optuženi više puta otvorenim dlanom udario u lice radnika.

Također, optuženi se tereti da je i sedam mjeseci poslije, kolegu iz Federalne uprave policije koji je sjedio u automobilu, nakon kraće verbalne prepirke, pesnicom udario u glavu i nanio mu lake tjelesne povrede.

Za glavni pretres postupajuća tužiteljica predložila je sudu saslušanje 17 svjedoka, sudskog vještaka – spcijalistu sudske medicine i izvođenje oko 50 materijalnih dokaza”, saopćilo jer Tužilaštvo Kantona Sarajevo.


Možda vas zanima

Sport

Kerim Alajbegović igrač sezone u austrijskoj Bundesligi prema čuvenom portalu

Mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Kerim Alajbegović iza sebe ima sezonu iz...

Crna Hronika

Mladić napadnut ispred ugostiteljskog objekta u Bugojnu

Policijskoj stanici Bugojno u subotu je prijavljen fizički napad na mladića (19)...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Je li Dodik parama od “Viaducta” lobirao u Americi?

Slovenski medij Necenzurirano.si otkrio je da je kompanija Viaduct, koja je dobila...

BiznisVijesti

Građani i firme na računima u bankama čuvaju više od 37 milijardi KM

Ukupni depoziti domaćih sektora u Bosni i Hercegovini krajem marta dostigli su...

BiznisIstaknuto

Nakon više od decenije Energoinvest se ugovorom od 5,3 miliona KM vraća na tržište Libije

Nakon više od decenije Energoinvest se vraća na tržište Libije potpisivanjem međunarodnog...

Bosna i HercegovinaCrna HronikaIstaknuto

Preminuo muškarac koji je ubio punicu i ranio suprugu u Kiseljaku

Muškarac koji je jutros u naselju Jehovac kod Kiseljaka usmrtio punicu, a...

Crna HronikaIstaknuto

Ubio punicu i ranio suprugu u Kiseljaku, u bijegu je

Jedna žena je ubijena, dok je druga teško povrijeđena u jutrošnjoj pucnjavi...